جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

ضدعفونی همه کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل - خبر

 

 

ضدعفونی همه کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: کلیه کتابخانه‌های عمومی استان برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ضدعفونی شدند.

ضدعفونی همه کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل
پروانه رضاقلی‌زاده قبل از ظهر امروز در جلسه بررسی آخرین وضعیت کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل، اظهار کرد: در راستای مقابله با ویروس کرونا، کلیه کتابخانه‌های عمومی استان در مناطق شهری و روستایی ضدعفونی شدند.
 
وی با اشاره به اهمیت رعایت اصول بهداشتی در کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل، افزود:کتابخانه‌های عمومی به عنوان دومین دستگاه فراگیر فرهنگی در استان  با توجه به مراجعه مکرر کودکان، دانش‌آموزان و دانشجویان باید به یک مکان امن بهداشتی تبدیل شود و در همین راستا اقدام به ضدعفونی بخش‌های مختلف ساختمان‌های کتابخانه‌های عمومی در سطح استان شد.
 
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل تصریح کرد: از همان لحظات اول به راه افتادن خبر شیوع احتمالی ویروس کرونا، کلیه کتابخانه‌های عمومی استان را ملزم به ضدعفونی و تمهید مقدمات بهداشتی در استان کردیم‌.  
 
رضاقلی‌زاده از تعطیلی کتابخانه‌های عمومی استان تا پایان این هفته خبر داد و گفت: این تعطیلی برای حفظ سلامتی اعضای کتابخانه‌های عمومی استان است و ستاد اداره کل کتابخانه‌های عمومی و اداره شهرستان‌ها دایر است.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، وی بیان کرد: برابر دستورالعمل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و همانند سایر ادارات و دستگاه‌های دولتی، کارکنان کتابخانه‌های عمومی نیز علی‌رغم تعطیلی کتابخانه‌ها جهت کنترل اموال و تجهیزات کتابخانه‌ها و انجام امور عقب‌مانده، در شیفت کاری خود در کتابخانه‌های عمومی حاضر می‌شوند.