سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

صیانت از تاریخ وظیفه راهبردی نسل جوان/ روز اردبیل متعلق به کل کشور است - خبر

 

 

صیانت از تاریخ وظیفه راهبردی نسل جوان/ روز اردبیل متعلق به کل کشور است

امام جمعه اردبیل گفت: نظام سلطه سعی در مصادره تاریخ ما دارد و صیانت از تاریخ وظیفه راهبردی نسل جوان است.

صیانت از تاریخ وظیفه راهبردی نسل جوان/ روز اردبیل متعلق به کل کشور است

آیت‌الله سیدحسن عاملی اظهار کرد: نظام سلطه سعی در مصادره تاریخ ما دارد و صیانت از تاریخ وظیفه راهبردی نسل جوان است.

وی گفت: بسیاری از کشورهای منطقه و جهان از فقر اطلاعاتی در خصوص تاریخ کشورشان رنج می‌برند و به تاریخ کشور ما دست‌اندازی می‌‌کنند و ما باید از این اتفاق جلوگیری کنیم.

نماینده ولی‌ فقیه در استان اردبیل تصریح کرد: اردبیل در تاریخ ایران و جهان اسلام نقش بسیار مهم و تاثیرگذار داشته و گواه این مساله اظهارات مورخان تاریخ ایران و اسلام در کشور و نقاط مختلف جهان است.

عاملی با تاکید بر اینکه روز اردبیل فرصت مناسبی برای مرور تاریخ کشورمان است، افزود: باید جوانان ما با شخصیت‌ها و نوابغ تاریخی اردبیل آشنا شوند و به آنها افتخار کنند.

وی با اشاره به تاثیرگذاری حکومت صفویه در تبیین اندیشه‌های ناب اسلامی و اهل بیت( ع)،ادامه داد: هجمه‌های بسیاری به حکومت صفویه از طریق وهابیت و دستگاه‌های اطلاع‌رسانی خارجی انجام می‌گیرد که باید مراکز تحقیقاتی و پژوهشکده‌های تاریخی ما به این شبهات و هجمه‌ها پاسخ دهند.

امام جمعه اردبیل اضافه کرد: لازم است پژوهشکده‌ای با عنوان مرکز تحقیقاتی صفویه در سطح استان اردبیل شروع به فعالیت کند و این مساله نیازمند همراهی مسؤولان دستگاه‌های مختلف در استان است.

به گزار خبرگزاری فارس، نماینده ولی فقیه در استان اردبیل عنوان کرد: هیچ شهری نمی‌تواند ادعا داشته باشد که ثبت روز اردبیل یا روز شیخ‌صفی‌الدین اردبیلی در تقوم تبعیض بر علیه سایر شهرهای کشور است زیرا سبقه تاریخی و دینی اردبیل در عصر صفوی و دیگر دوران معلق به ایران و جهان اسلام است.