جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

صیانت از آرای مردم وظیفه برگزار کنندگان انتخابات است - خبر

 

 

صیانت از آرای مردم وظیفه برگزار کنندگان انتخابات است

استاندار اردبیل گفت: در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۴۰۰ بدون جانبداری از طیف یا فرد خاص، وظیفه خود را در صیانت از آرای مردم انجام می‌دهیم.

صیانت از آرای مردم وظیفه برگزار کنندگان انتخابات است

اکبر بهنامجو روز جمعه در جمع اعضای ستاد انتخابات استان اردبیل اظهار کرد: همانند انتخابات مجلس شورای اسلامی بدون جانبداری از فرد و جریان سیاسی خاص باید انتخابات سالم و بدون حاشیه برگزار شود.

وی با بیان اینکه تا کنون هیچ اعتراضی و گلایه ای در رابطه با انتخابات مجلس شورای اسلامی متوجه برگزار کنندگان نشده است، افزود: استانداری دارای کارکنان با  گرایش‌های سیاسی مختلف  است اما در صیانت از آرای مردم با کسی رو دربایستی نداریم.

استاندار اردبیل ادامه داد: افرادی که در برگزاری انتخابات نقش دارند به هیچ وجه نباید طرفدار فرد یا جریان خاص سیاسی باشند چرا که به عنوان امین مردم باید از آرای آنها صیانت کنند.

بهنامجو با  اشاره به اینکه فرهنگ امانتداری، درست کار کردن و بدون حاشیه کارها را پیش بردن باید در استان نهادینه شود، تشریح کرد: اگر بتوانیم در بحث انتخابات فرهنگ امانتداری و صیانت از آرای مردم را به عنوان الگوی جامعه نهادینه کنیم انتخابات بدون حاشیه و بدون دغدغه را برگزار خواهیم کرد.

وی به بی‌طرفی اعضای ستاد و اقدام به روح قانون تاکید کرد و افزود: احترام به همه داوطلبان و شرکت‌کنندگان وظیفه ستاد انتخابات است و فعالیت در آستانه انتخابات بخصوص به لحاظ شرایط کرونایی بیشتر بصورت مجازی اتفاق می‌افتد و باید طبق قانون مواظب باشیم کسی خلاف قانون عمل نکند.

استاندار اردبیل از اعضای ستاد انتخابات استان اردبیل خواست در ارابطه با نامزدهای احتمالی هیچگونه اظهارنظر و پیش‌بینی نکنند و دفاع از آرای مردم را الویت‌کاری خود قرار دهند.