جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

صنعت گردشگری ورزشی در استان اردبیل متحول می‌شود - خبر

 

 

صنعت گردشگری ورزشی در استان اردبیل متحول می‌شود

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: وجود ۵ پیست اسکی در استان اردبیل تحولی در صنعت گردشگری ورزشی و رونق این رشته ورزشی خواهد بود.

صنعت گردشگری ورزشی در استان اردبیل متحول می‌شود

سجاد انوشیروانی، مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل، درخصوص وجود پیست‌های اسکی در استان اردبیل گفت: وجود ۵ پیست اسکی در استان تحولی در صنعت و رونق این رشته ورزشی خواهد بود.

او با بیان اینکه با سرمایه‌گذاری در حوزه ورزش شاهد رشد و شکوفایی رشته‌های ورزشی به خصوص اسکی روی چمن و اسکی روی برف در استان اردبیل خواهیم بود افزود: پیست‌های اسکی شابیل، اندبیل خلخال و اوجور سرعین که با تسهیلات مناسب در حال اجراست در نوع آب و هوا و شرایط محل دو منظوره طراحی می‌شود و در نوع خود کم نظیر خواهند بود.

مدیر کل ورزش وجوانان استان اردبیل در خصوص دو پیست اسکی فندقلو و آلوارس اضافه کرد: این دو پیست اسکی هم نیاز به توسعه زیر ساخت دارند که برای پیست اسکی روی چمن فندقلو تجهیزات تله اسکی خریدار شده و بعد از توسعه زیر ساخت و مسطح شدن زمین پیست نصب خواهد.

انوشیروانی با اشاره به حمایت استاندار اردبیل از بخش خصوصی در توسعه زیر ساخت‌های گردشگری و گردشگری ورزشی و همچنین در حوزه سلامت ورزشی اضافه کرد: توسعه زیر ساخت‌های ورزشی برای اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل حائز اهمیت می‌باشد و امیدواریم هر چه زودتر در این زمینه نیز به خروجی‌های مطلوب و مورد نظر دست می‌یابیم.

او در خصوص رونق توسعه گردشگری ورزشی تصریح کرد: رونق و توسعه ورزش‌های گردشگری در استان اردبیل یکی از موارد بسیار حائز اهمیت در بخش گردشگری ورزشی است چرا که اردبیل یک منطقه سردسیر محسوب می‌شود و تنها نمی‌توانیم به ورزش‌های تابستان اکتفا کنیم.