رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

صنعت گردشگری استان اردبیل با استفاده از ظرفیت فضای مجازی توسعه می‌یابد - خبر

 

 

صنعت گردشگری استان اردبیل با استفاده از ظرفیت فضای مجازی توسعه می‌یابد

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: استان اردبیل به دلیل بهره‌مندی از ظرفیت‌های ویژه گردشگری به عنوان یکی از قطب‌های صنعت توریسم کشور محسوب می‌شود که تلاش می‌کنیم برای توسعه گردشگری در استان از ظرفیت فضای مجازی استفاده کنیم.

صنعت گردشگری استان اردبیل با استفاده از ظرفیت فضای مجازی توسعه می‌یابد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بهروز رزمی صبح امروز در جلسه برنامه‌ریزی برای توسعه صنعت گردشگری با استفاده از ظرفیت فضای مجازی در اردبیل اظهار داشت: استان اردبیل به دلیل بهره‌مندی از ظرفیت‌های ویژه گردشگری به عنوان یکی از قطب‌های صنعت توریسم کشور محسوب می‌شود و فضای مجازی موثرترین و مفیدترین بستر برای معرفی و جذب گردشگر و توسعه صنعت توریسم استان است.
 
وی با اشاره به اقدامات گسترده‌ای که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در توسعه زیرساخت‌های فضای مجازی در استان انجام داده است، گفت: با تلاش‌هایی که در حوزه توسعه زیرساخت‌های آی.سی.تی در استان انجام شده است، هم اکنون وضعیت زیرساخت‌ها بسیار مطلوب است و تمامی شهرها و روستاهای استان از نسل سوم و چهارم تلفن همراه بهره‌مند هستند که این امر نوید بخش توسعه صنعت توریسم در استان است.
 
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل با تاکید بر اینکه نباید از نقش محوری فناوری اطلاعات در توسعه گردشگری غافل شد، افزود: می‌توان از قدرت نفوذ شبکه‌های اجتماعی و فناوری اطلاعات در توسعه توریسم و صنعت گردشگری بهره کافی را برد.
 
رزمی تولید محتواهای گردشگری را بهترین روش برای معرفی قابلیت‌ها و ظرفیت‌های استان معرفی و بیان کرد: باید با حمایت از تولید‌کنندگان محتوا در حوزه گردشگری و همکاری دستگاه‌های اجرایی مرتبط با این حوزه در استان، زمینه را برای تولید محتوا در صنعت گردشگری و معرفی نقاط گردشگرپذیر استان فراهم کرد تا زمینه برای توسعه و رونق این صنعت در استان مهیا شود.