جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

صنعت رو به رشد استان نیازمند تربیت نیروی متخصص و ماهر است - خبر

 

 

صنعت رو به رشد استان نیازمند تربیت نیروی متخصص و ماهر است

استاندار اردبیل به در حال رشد بودن صنعت استان اشاره کرد و این امر را مستلزم تربیت نیرو‌های متخصص و ماهر دانست.

صنعت رو به رشد استان نیازمند تربیت نیروی متخصص و ماهر است
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در نشست با رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور گفت: احداث و در حال ساخت بودن واحدهای صنعتی در استان در آینده نزدیک نیاز به توسعه رشته های کاربردی دانشگاهی را محسوس کرده و لازم است در داخل استان برنامه ریزی ها در این خصوص گسترش یابد.
 
او توسعه  رشته های دانشگاه های فنی و حرفه ای را از جمله الزامات تربیت نیروهای ماهر برشمرد و افزود: در این خصوص لازم است هماهنگی های لازم با واحدهای بزرگ صنعتی استان برای ارائه مهارت های عملی به دانشجویان این دانشگاه انجام شود.
 
استاندار اردبیل تجهیز ساختمان های آموزشی و کارگاه های مراکز فنی و حرفه ای داخل استان را مورد تاکید قرار داد و گفت: همکاری های لازم در راستای تجهیز و توسعه این دانشگاه ها در استان انجام می شود.
 
بهنام جو در ادامه توجه به جذب دانشجو در رشته های کاربردی را یادآور شد و افزود: با توجه به مهارتی بودن این دانشگاه ، بهتر است در آن دسته از رشته هایی که زمینه اشتغال دارند ، جذب دانشجو صورت گیرد.
 
رییس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور نیز در این نشست گفت:این دانشگاه ۱۷۶ آموزشکده و دانشگاه در سطح کشور دارد که ۱۸۰ هزار دانشجو در این مراکز مشغول تحصیل هستند.
 
ابراهیم صالحی عمران افزود: دوره های مختلف کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در این دانشگاه تدریس می شود.
 
او تعداد رشته های کاردانی را ۹۰ مورد و تعداد رشته های کارشناسی را حدود ۶۰ مورد عنوان کرد.
 
صالحی عمران بیان کرد: هدف عمده این رشته ها تربیت نیروهای متخصص ، کارآفرین و ماهر بوده تا بتوانند در بازار کار کشور وارد شوند.
 
او تصریح کرد: هدف این دانشگاه تربیت نیروی پشت میز نشین نبوده و تلاش می کنیم با تربیت نیروهای ماهر و متخصص زمینه خوداشتغالی را برای جوانان فراهم کنیم.