جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

صندوق حمایت از گردشگری در مواقع بحرانی ایجاد شود - خبر

 

 

صندوق حمایت از گردشگری در مواقع بحرانی ایجاد شود

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل پیشنهاد ایجاد صندوق حمایت از گردشگری به منظور حمایت از فعالان این حوزه در مواقع بحرانی را خدمت وزیر محترم میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ارائه داد.

صندوق حمایت از گردشگری در مواقع بحرانی ایجاد شود

نادر فلاحی، در جلسه اقتصاد مقاومتی استان اردبیل که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، پیشنهاد ایجاد صندوق حمایت از گردشگری به منظور حمایت از فعالان این حوزه در مواقع بحرانی را خدمت وزیر محترم میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ارایه داد.

وی افزود:با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور تدابیر لازم جهت پیشبرد اهداف گردشگری الکترونیک در سطح استان انجام گرفته و در این خصوص با ایجاد مجله اینستاگرامی در فضای مجازی نسبت به معرفی جاذبه های تاریخی و طبیعی استان اقدام شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: برنامه‌های ویژه ای مطابق با شعار سال و با اولویت اتمام پروژه‌های در حال انجام و توجه به بخش خصوصی در حوزه گردشگری و صنایع دستی برای حمایت از جهش تولید در سطح استان تدارک دیده شده است که بعد از کنترل شیوع این بیماری عملیاتی خواهد شد.

وی با اشاره به افتتاح ۲۹ پروژه عمده در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در استان طی سفر رئیس محترم جمهور به اردبیل در سال گذشته، افزود: «هرکدام از این پروژه ها تاثیر بسزایی در اقتصاد گردشگری استان داشتند.

وی تصریح کرد: افتتاح بزرگترین سایت موزه شمالغرب کشور، بهره برداری از ۵ موزه جدید در استان اردبیل و بهره برداری از ۳ پیست‌های اسکی جدید و یک پل معلق در استان از جمله پروژه هایی است که امسال به بهره برداری خواهد رسید.