جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

صنایع کوچک و متوسط استان اردبیل حمایت مالی می‌شوند - خبر

 

 

صنایع کوچک و متوسط استان اردبیل حمایت مالی می‌شوند

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: صنایع کوچک و متوسط در این استان با هدف جهش تولید و اشتغال حمایت مالی می‌شوند.

صنایع کوچک و متوسط استان اردبیل حمایت مالی می‌شوند

محمد اهلی افزود: این حمایت‌ها در قالب کمک هزینه یارانه‌ای و بلاعوض به واحدهای صنعتی حاضر  انجام می‌شود.

وی اظهارداشت: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برنامه‌های متنوعی برای حمایت از صنایع کوچک و متوسط دارد که حمایت از حضور واحدهای صنعتی در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی یکی از این نوع حمایت‌هاست.

او با اشاره به برنامه حمایتی این سازمان از دیگر واحدهای تولیدی و صنعتی بیان کرد: این حمایت‌ها در قالب اجاره یا بازدید از نمایشگاه‌های اختصاصی، تخصصی، توانمندی، اکسپو، نمایشگاه فروش و همچنین کمک هزینه‌های اعزام هیات‌های تجاری به خارج از کشور انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل هدف از حضور واحدهای صنعتی در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی را نمایش محصولات، استفاده از فرصت‌های زنجیره تامین بازار، برگزاری نشست‌های تجاری رودررو، تبادل اطلاعات ایده‌ها و فناوری، نوآوری و بین‌المللی سازی محصولات و همچنین تقویت و توانمندسازی واحدهای صنعتی و تولیدی در حوزه‌های بازار اعلام کرد و افزود: تلاش می‌شود با حمایت از حضور واحدهای تولیدی در این نوع نمایشگاه‌ها، تجربیات و دانش این واحدها ارتقا یابد.

اهلی ادامه داد: شرکت شهرک‌های صنعتی به عنوان یک سازمان توسعه‌ای و بر اساس وظایف ذاتی خود، حمایت‌های متنوعی از صنایع کوچک و متوسط دارد که حمایت از خدمات مشاوره‌ای برای دانش‌بنیان شدن واحدهای صنعتی از جمله این حمایت‌ها بوده و شرکت‌هایی که موفق به ثبت نشان دانش‌بنیانی از مراکز ذیصلاح شوند، توسط این شرکت مورد حمایت قرار می‌گیرند.

وی ابراز امیدواری کرد با حمایت‌هایی که از سرمایه‌گذاران صورت می‌پذیرد این حمایت‌ها منجر به تسهیل روند سرمایه‌گذاری و افزایش بازدهی تولیدات واحدهای صنعتی گردد.