جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

صنایع دستی اردبیل باید به فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ کشور راه یابد - خبر

 

 

صنایع دستی اردبیل باید به فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ کشور راه یابد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: با هدف حمایت از تولید، صنایع دستی این استان باید به فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ کشور راه یابد.

صنایع دستی اردبیل باید به فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ کشور راه یابد
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، نادر فلاحی در نشست هم اندیشی با فعالان صنایع دستی استان اردبیل تصریح کرد: استارت این کار از فروشگاه‌های رفاه استان آغاز شده است.
 
وی با اذعان به اینکه بخش مهمی از مشکلات هنرمندان صنایع دستی استان در فروش و بازاریابی متمرکز شده است، اضافه کرد: لازم است صنایع دستی در سبد خرید خانوار تعریف شود و این مهم به همت رسانه‌ها و دستگاه‌های فرهنگی عملیاتی خواهد شد.
 
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل اضافه کرد: همچنین ضروری است انجمن صنایع دستی استان به منظور پیشبرد برنامه‌هایی از این دست فعال شده و هنرمندان از طریق این انجمن فعالیت‌های خود را پیش ببرند.
 
فلاحی بخش دیگری از برنامه‌های اداره کل جهت تقویت فروش صنایع دستی استان را احداث نمایشگاه و بازارچه دائمی صنایع دستی در ورودی شهر اردبیل عنوان کرد و گفت: این نمایشگاه در سه طبقه احداث می‌شود که طبقه نخست ورک شاپ و کارگاه‌های تولید صنایع دستی، طبقه دوم فروشگاه و انباری و طبقه سوم عرضه انواع غذا‌های سنتی و سوغات است.
 
وی افزود: همچنین در راستای توانمندسازی هنرمندان صنایع دستی تهسیلات ارزان قیمتی پیش بینی شده که در دو بخش مستقل و پشتیبان اعطا می‌شود.
 
فلاحی متذکر شد: ضروری است هنرمندان صنایع دستی یاری گر ما در اجرای طرح و برنامه‌های ذکر شده باشند تا بتوان آوازه صنایع دستی استان را جهانی ساخت.
 
سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل نیز در این جلسه خواستار حمایت هنرمندان صنایع دستی از برنامه‌های زمستان بیدار شد.
 
ملکه گلمغانی زاده با بیان اینکه زمستان بیدار مهمترین برنامه اداره کل برای رونق گردشگری زمستانی استان است، ادامه داد: به ویژه در طول برنامه‌های زمستان بیدار هنرمندان می‌توانند به عرضه توانمندی‌های استان در البسه سنتی زمستانی و صنایع دستی بپردازند.