سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

صنایع تبدیلی و تکمیلی منطقه مغان در ریل توسعه قرار گرفت - خبر

 

 

صنایع تبدیلی و تکمیلی منطقه مغان در ریل توسعه قرار گرفت

قائم‌مقام وزیر جهاد کشاورزی گفت: صنایع تبدیلی و تکمیلی منطقه "مغان" استان اردبیل در ریل توسعه قرار گرفته است.

صنایع تبدیلی و تکمیلی منطقه مغان در ریل توسعه قرار گرفت

عباس کشاورز اظهارداشت: امروز کشت و صنعت مغان به معنی واقعی کلمه به کشت و صنعت تبدیل می‌شود که با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌هایی که در خود جای داده است می‌تواند در تحقق شعار جهش تولید نیز بسیار موثر باشد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شاهد پیشرفت مجموعه بزرگ تولیدی کشت و صنعت مغان هستیم، افزود: مغان از مناطق بکر و قطب کشاورزی مهم و استراتژیک در کشور محسوب می‌شود و کشت و صنعت مغان نیز از ظرفیت قابل توجهی برخوردار است.

وی گفت: این شرکت با سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در ۲ سال اخیر با نگرش مترقی احیا شده و اهمیت‌بخشی مدیریت فعلی به صنایع تبدیلی و تکمیلی توانسته شرکت را متحول سازد.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی همچنین با اشاره به تلاش برای توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی در منطقه مغان بیان کرد: رونق دادن به کشاورزی، دامداری و باغات و اشتغال بیکاران منطقه افقی روشن و رو به رشد بیشتر برای منطقه ترسیم کرده است و در واقع اتفاقات فنی و پیشرفت‌های نوین کاملا مشهود است.

وی به تولید بسیاری از محصولات کشاورزی در منطقه مغان اشاره کرد و گفت: منطقه زرخیز مغان با منابع غنی آب و خاکی که دارد می‌تواند در کشور به عنوان قطب کشاورزی مهم مطرح باشد و با تولید بسیاری از محصولات کشاورزی ضمن تحقق شعار جهش تولید در تامین نیاز غذایی کشور نیز نقش ویژه ایفا کند.

شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با داشتن اراضی وسیع زراعی ، ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار باغات مدرن میوه ، مجتمع بزرگ دامپروری ، کارخانه‌های قند ، لبنیات ، فرآوری میوه و چند واحد تولیدی دیگر از شرکت‌های منحصر بفرد کشور محسوب می‌شود.
طرح واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان به بخش خصوصی در چارچوب اجرای اصل ۴۴ از سال‌ها پیش مطرح بوده و به تازگی با برگزاری مزایده، این شرکت به بخش خصوصی واگذار شده است.