جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

صنایع تبدیلی و تکمیلی استان اردبیل برای ۲۳۶۴ نفر اشتغال ایجاد می‌کند - خبر

 

 

صنایع تبدیلی و تکمیلی استان اردبیل برای ۲۳۶۴ نفر اشتغال ایجاد می‌کند

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی جهاد کشاورزی اردبیل گفت: صنایع تبدیلی و تکمیلی استان برای ۲ هزار و ۳۶۴ نفر اشتغال ایجاد می‌کند که از این میزان ۲۱۹ نفر در ۴ ماهه اول امسال مشغول به‌ کار شده‌اند.

صنایع تبدیلی و تکمیلی استان اردبیل برای ۲۳۶۴ نفر اشتغال ایجاد می‌کند
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، علی نعمتی با اشاره به صدور مجوز 14 فقره صنایع تبدیلی باغی در استان اردبیل اظهار داشت: در استان اردبیل مجوز 14 فقره صنایع تبدیلی باغی صادر شده است که با ظرفیت 6 هزار تنی علاوه‌بر اینکه زمینه اشتغالزایی 236 نفر نیز فراهم می‌شود سالانه قادر است 13 هزار تن مواد خام را جذب نماید.
 
وی با بیان اینکه سالانه 1 و نیم میلیون تن از محصولات خام کشاورزی در استان اردبیل فرآوری می‌شود افزود: در استان اردبیل 164 کارخانه صنایع تبدیلی و تکمیلی فعال برای فرآوری محصولات کشاورزی تحت پوشش سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل وجود دارد که سالانه ظرفیت فرآوری 1 و نیم میلیون تن از محصولات خام کشاورزی را دارد.
 
نعمتی از صدور مجوز برای 8 واحد فرآوری محصولات خوراکی دام و طیور در استان اردبیل تصریح کرد: تاکنون در استان اردبیل برای 8 واحد فرآوری محصولات خوراکی دام و طیور مجوز صادر شده است که زمینه اشتغالرایی 66 نفر را فراهم می‌کند و با ظرفیت 236 هزار تنی سالانه توان جذب و فرآوری 271 هزار تن مواد خام را دارد.
 
مدیر صنایع تبدیلی و غذایی جهاد کشاورزی استان اردبیل در خصوص اقدامات انجام گرفته در حوزه صنایع دامی استان اردبیل بیان کرد: برای صنایع تبدیلی دامی نیز جواز تعداد 18 فقره طرح نیز صادر شده است که زمینه‌ها اشتغال پایدار برای تعداد 444 نفر را فراهم می‌سازد که این واحد‌ها با ظرفیت اسمی 32 هزار تن قدرت جذب 73 هزار تن مواد خام را دارند.
 
وی با تاکید بر فعالیت سردخانه‌ها در استان اردبیل اظهار داشت: در استان اردبیل تاکنون برای 45 واحد سردخانه اقدام به صدور مجوز کرده‌ایم که با 160 هزار تن ظرفیت و با اشتغالزایی برای 400 نفر از جوانان استان اردبیل قادر است در هر سال 176 هزار تن مواد خام را جذب کند که نقش بسیار زیادی در جلوگیری از هدر رفت محصولات کشاورزی دارد.