جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

صلاحیت ۲۴۱ نامزد نمایندگی مجلس در اردبیل بررسی می‌شود - خبر

 

 

صلاحیت ۲۴۱ نامزد نمایندگی مجلس در اردبیل بررسی می‌شود

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان اردبیل از بررسی صلاحیت ۲۴۱ نامزد نمایندگی مجلس در این استان خبر داد.

صلاحیت ۲۴۱ نامزد نمایندگی مجلس در اردبیل بررسی می‌شود
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، داور نظرعلیان در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: بعد از اتمام ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در 16 آذرماه به تعداد 241 نفر، بررسی صلاحیت‌ها آغاز شده است.
 
وی افزود: مطابق قوانین هیئت‌های اجرایی به مدت 10 روز فرصت دارند که صلاحیت نمایندگان را بررسی کنند که در پی تشکیل جلسات و بررسی‌های به‌عمل آمده و همچنین دریافت پاسخ استعلامات از مراجع چهارگانه، صلاحیت‌ها در حال بررسی است.
 
رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان گفت: با توجه به اینکه دو روز تا پایان زمان پاسخ به استعلامات مانده، لذا روز 27 آذرماه به دسته‌ای از نامزدها که صلاحیتشان احراز نشده، موضوع اطلاع‌رسانی می‌شود.
 
نظرعلیان تصریح کرد: داوطلبان به‌مدت 4 روز فرصت دارند که به هیئت نظارت و بازرسی مراجعه کنند و اعتراض را به صورت مکتوب ارائه کنند و هیئت‌های نظارت استان به‌مدت 20 روز به اعتراضات رسیدگی می‌کنند و بعد از 20 روز مراتب به داوطلبان اعلام می‌شود.
 
وی اظهار کرد: در صورتی که افرادی مجددا به نظر ارائه شده معترض باشند، دوباره معترضان می‌توانند اعتراض را به شورای نگهبان اعلام کنند تا در طول مدت 20 روز بررسی شود.