رونق تولید ملی | دوشنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۸

صلابت انقلاب اسلامی را مرهون مجاهدت شهدا و ایثارگران هستیم - خبر

 

 

صلابت انقلاب اسلامی را مرهون مجاهدت شهدا و ایثارگران هستیم

صلابت انقلاب اسلامی را مرهون مجاهدت شهدا و ایثارگران هستیم

صلابت انقلاب اسلامی را مرهون مجاهدت شهدا و ایثارگران هستیم

حجت‌الاسلام سیف‌الله مدبر عصر امروز در نشست هماهنگی برگزاری کنگره شهدای دانشجو در دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: امیدواریم برنامه‌ریزی‌های دقیق و منسجمی برای برگزاری کنگره شهدای دانشجو در جامعه دانشگاهی تدارک دیده شود تا به شکل شایسته و آبرومند این مراسم برگزار شود.

وی تصریح کرد: برنامه‌ها باید شفاف شود چرا که برنامه مبهم، کل برنامه را از بین می‌برد.

سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی خواستار ایجاد فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه دانشگاهی شد و تاکید کرد: در برگزاری چنین برنامه‌هایی تنها به زنده نگه داشتن یاد شهدا بسنده نکنیم بلکه به ترویج فرهنگ شهدا از جمله تلاش و کار شهدا بپردازیم.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز در این جلسه با بیان اینکه استان اردبیل دارای 52 شهید دانشجو است، گفت: از این تعداد دانشگاه محقق اردبیلی دارای پنج شهید دانشجو و یک شهید کارمند است.

گودرز صادقی با بیان اینکه سپاه نقش اساسی در برگزاری مراسمات شهدا دارد، افزود: شهدا متعلق به همه اقشار و همه دانشگاه‌هاست.

وی از تشکیل دبیرخانه دائمی برای برگزاری کنگره شهدای دانشجوی استان اردبیل خبر داد و بیان کرد: این برنامه همه ساله در استان اجرا می‌شود و به همین منظور دبیرخانه دائمی آن در دانشگاه مادر استان تشکیل شده است.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه برداشت خانواده شهدا از برنامه‌های اجرا شده برای شهدا بسیار مهم است، تاکید کرد: باید به نحوی عمل کنیم که فعالیت‌های ما هیچ‌گونه جنبه ریا نداشته و برای حفظ جایگاه و مسئولیت نباشد.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل،صادقی از برگزاری نمایشگاه عکس شهدا و عزاداری‌های دانشگاه همزمان با کنگره شهدای دانشجوی استان و مدافع حرم توسط روابط عمومی دانشگاه خبر داد.