جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

صعودهای کوهنوردی در خلخال ممنوع شد - خبر

 

 

صعودهای کوهنوردی در خلخال ممنوع شد

رئیس اداره ورزش و جوانان خلخال گفت: هرگونه فعالیت در خصوص صعود کوهنوردان به ارتفاعات و قلل مرتفع این شهرستان تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

صعودهای کوهنوردی در خلخال ممنوع شد

سیدناصر میرمرسلی افزود: این تصمیم با توجه به دستورالعمل ستاد مدیریت بحران با توجه به احتمال بارش‌های سنگین برف و پیشگیری از وقوع حوادث کوهنوردی شامل فعالیت‌های کوهپیمایی و صعود به ارتفاعات و قلل برای اعضای هیات کوهنوردی و

گروه‌های مستقل فعال در این رشته ورزشی اتخاذ شده است.

او اظهارکرد: در صورت بروز هر گونه حادثه و اتفاق برای کوهنوردان، سرپرستان اکیپ‌های اعزامی مقصر شناخته شده و باید در مراجع قضایی پاسخگو باشند.

وی با بیان اینکه تیوپ‌سواری جزو هیچ یک از رشته‌های ورزشی تحت حمایت اداره ورزش و جوانان نبوده و فعالیت‌های مربوط به تیوپ‌سواری در روزهای جمعه در تفرجگاه اندبیل خارج از نظارت این اداره انجام می‌شود، گفت: اداره ورزش و جوانان مسئولیتی در قبال تیوپ سواری ندارد.

او تشریح کرد: هیات اسکی و یا اداره ورزش و جوانان خلخال متولی انجام سایر فعالیت‌های غیرورزشی زمستانی در این منطقه نیست و امکان جلوگیری از تیوپ‌سواری توسط جوانان و خانواده‌ها  در تفرجگاه اندبیل را ندارد.

وی با بیان اینکه کرونا فعالیت‌های ورزشی را به سایه برده ، گفت: با استفاده از ظرفیت‌های زمستانی منطقه برای اجرای تمرین و برگزاری مسابقات ورزشی رشته‌های زمستانی از جمله مسابقات اسکی زمینه ایجاد نشاط اجتماعی در بین افراد مختلف جامعه فراهم شود.

میرمرسلی افزود: فعالیت در رشته‌های ورزشی زمستانی تنهادر  صورت مساعد بودن شرایط منطقه از لحاظ بیماری کرونا ، رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی فعالان این رشته و صدور مجوز از سوی ستاد مقابله با کرونا امکان‌پذیر است.