جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

صرفه جویی ۷۷۸ کیلووات در توان مصرفی برق استان اردبیل - خبر

 

 

صرفه جویی ۷۷۸ کیلووات در توان مصرفی برق استان اردبیل

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان از اصلاح و تعدیل ۳ هزار و ۶۴۸ چراغ روشنایی معابر به منظور صرفه‌جویی در مصرف برق خبر داد.

صرفه جویی ۷۷۸ کیلووات در توان مصرفی برق استان اردبیل

قدیمی گفت: ۳ هزار و ۶۴۸ چراغ روشنایی معابر به منظور صرفه‌جویی در مصرف برق و به دنبال آن صرفه‌جویی در مصرف سوخت نیروگاه‌ها اصلاع و تعدیل شده است.

وی افزود: با تعدیل چراغ‌های روشنایی معابر اصلی و فرعی استان اردبیل، تاکنون بیش از ۷۷۸ کیلووات در توان مصرفی برق استان صرفه جویی شده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اظهار کرد: با توجه به استقرار هوای سرد و افزایش مصرف گاز، حجم گاز مورد نیاز نیروگاه‌ها به منظور تولید برق کاهش پیدا کرده است.
قدیمی هدف از کاهش روشنایی معابر را صرفه جویی در مصرف برق عنوان کرد و افزود: این اقدام از هفته گذشته در استان آغاز شده و بر مبنای این طرح، روشنایی بیش از نیاز معابر شهری، روستایی و مسیر‌های بین شهری، ضمن رعایت حداقل مقدار شاخص‌های مهندسی روشنائی طبق استاندارد‌های مربوط تعدیل خواهد شد.
وی از هم استانی‌ها خواست به منظور تامین برق پایدار و جلوگیری از خاموشی از لوازم برقی پرمصرف از قبیل جاروبرقی، لباسشویی، ماشین ظرف شویی، سشوار و... در ساعات اوج بار (۵ عصر تا ۹ شب) استفاده نکنند و استفاده از این لوازم را به ساعات ابتدایی صبح و اواخر شب موکول کنند.