جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

صرفه‌جویی 30 درصدی در آسفالت‌ریزی معابر اردبیل انجام می‌شود - خبر

 

 

صرفه‌جویی 30 درصدی در آسفالت‌ریزی معابر اردبیل انجام می‌شود

شهردار اردبیل گفت: با استفاده از ماشین‌آلات نوین، ترمیم و تثبیت زیرسازی آسفالت‌ در اردبیل برای اولین بار با صرفه‌جویی 30 درصدی انجام خواهد شد.

صرفه‌جویی 30 درصدی در آسفالت‌ریزی معابر اردبیل انجام می‌شود
حمید لطف‌اللهیان پیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: مسیر رفت و برگشت خیابان 60 متری مقدس (میدان فاطمیون به سمت خروجی شهر) ازجمله  پروژه‌هایی است که عملیات تثبیت خاک و تحکیم بستر راه در این مکان، در حال اجرا است.
 
وی با اشاره به اینکه مساحتی که در این پروژه با این روش نوین پوشش داده خواهد شد بیش از 21 هزار متر مربع است، افزود: این نوع عملیات تثبیت برای اولین بار در اردبیل اجرایی می‌شود.
 
شهردار اردبیل یادآور شد: یکی از اساسی‌ترین نوع عملیات عمرانی برای افزایش عمر آسفالت، زیرسازی مناسب آن بوده بر این اساس توجه به زیرسازی در اجرای راه، ماندگاری بیشتر آسفالت روکش را به دنبال دارد.
 
لطف‌اللهیان ادامه داد:  شهرداری اردبیل برای اولین بار با استفاده از ورتیگن WR ترمیم و تثبیت زیرسازی و روسازی آسفالت را به صورت سرد و با اختلاط مواد سیمانی، در سطح شهر انجام می‌دهد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، وی  با بیان اینکه با بهره گیری از این روش نوین بیش از 30 درصد صرفه جویی در هزینه اجرا می‌شود گفت: امروزه بکارگیری از روش‌های نوین برای کاهش هزینه‌ها ضروری است.