جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

صدور ۱۸۹ پروانه بهره‌برداری معدنی در استان اردبیل - خبر

 

 

صدور ۱۸۹ پروانه بهره‌برداری معدنی در استان اردبیل

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: تا به امروز ۱۸۹ پروانه بهره‌برداری معدنی در استان اردبیل صادر شده است.

صدور ۱۸۹ پروانه بهره‌برداری معدنی در استان اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سید حامد عاملی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل افزود: تا به امروز ۱۸۹ پروانه بهره‌برداری معدنی در استان اردبیل صادر شده است که به دلیل رکود در بحث ساختمانی و عمرانی اکنون فقط 70 معدن به صورت فعال در استان مشغول به کار هستند.

وی افزود: عملیات اجرایی و مطالعات اکتشافی 4 پهنه معدنی استان اردبیل به سرمایه‌گذاران تحویل داده شده است و نتایج حفاری دراین معادن سال آینده مشخص خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل تصریح کرد: طرح‌ها‌ی این ۴ منطقه از مرحله مقدماتی خارج شده و در مرحله تفصیلی قرار دارند و حفاری‌ها در سه نقطه انجام می‌گیرد و برای ادامه فعالیت در منطقه نیرزرج آباد عملیات اجرایی آن به سرمایه‌گذار جدید تحویل داده خواهد شد.

عاملی تشریح کرد: منطقه قزل اوزن خلخال، مشگین شهر، باغرو داغ و نیرزرج آباد ۴ نقطه دارای پتانسیل برای بحث معادن فلزی شناسایی شدند و معادن فلزی نیز دارای ارزش زیادی هستند و هم چنین به لحاظ بهره‌برداری معدن و هم صنایع فرآوری معدنی دارای ارزش اقتصادی و میزان اشتغالزایی بالایی هستند.

وی بیان کرد: بخش معدن حدود 2 دهم درصد در اقتصاد استان اردبیل تاثیر دارد و عمده معادن استان اردبیل مربوط به مصالح ساختمانی است و ارزش اقتصادی در بحث صادرات، فرآوری و رشد اقتصادی ندارد به همین دلیل توسعه بخش معدن را به صورت جدی در دستور کار قرار داده‌ایم.