رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

صدور ۱۴۰ مجوز برای مشاغل خانگی در استان اردبیل - خبر

 

 

صدور ۱۴۰ مجوز برای مشاغل خانگی در استان اردبیل

مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل از صدور ۱۴۰ مجوز برای مشاغل خانگی طی سه ماهه اول سالجاری در استان اردبیل خبر داد.

صدور ۱۴۰ مجوز برای مشاغل خانگی در استان اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،  رحیم یونسی، مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با اشاره به اینکه طرح مشاغل خانگی در ۳۱۲ رشته آموزشی مصوب در کشور انجام می‌گیرد، گفت: در حال حاضر تعداد زیادی از آن‌ها در استان اردبیل نیز اجرا می‌شود.
 
وی از صدور ۳ هزار و ۱۰۰ مجوز ایجاد مشاغل خانگی در سال گذشته خبر داد و افزود: رشته‌های شغلی مورد استقبال در استان، قالی بافی، گلیم بافی، صنایع دستی، بسته‌بندی مواد غذایی، پرورش قارچ و تولید عسل است.
 
مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با اشاره به اینکه در سه ماه اول سال جاری ۱۴۰ مجوز ایجاد مشاغل خانگی صادر شده است، اضافه کرد: این اداره کل ضمن حمایت مالی از مشاغل خانگی به برنامه‌ریزی مناسب جهت هدایت و پشتیبانی از این مشاغل هم اقدام می‌کند.
 
یونسی با بیان اینکه در سال گذشته از ۹۴۰ طرح مشاغل خانگی بانوان بیش از ۹ میلیارد تومان حمایت مالی شده است، تصریح کرد: با توجه به اینکه در طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار، این اداره کل ناظر است، اما حمایت‌های لازم را برای انجام با کیفیت این طرح در استان انجام و تجربه خود را در این خصوص ارائه خواهد کرد.
 
وی با بیان اینکه در استان اردبیل از مشاغل خانگی استقبال خوبی می‌شود، ادامه داد: در راستای اجرای این طرح با همراهی جهاددانشگاهی تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا برخی از مسائل و مشکلات مشاغل خانگی در استان برطرف کنیم.