جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

صدور ۱۰۱ رای برای تخلفات شرکت‌ها و ناوگان عمومی حمل و نقل اردبیل - خبر

 

 

صدور ۱۰۱ رای برای تخلفات شرکت‌ها و ناوگان عمومی حمل و نقل اردبیل

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در قالب کمیسیون‌های ماده ۱۱ و ۱۲ برای تخلفات شرکت‌ها و ناوگان عمومی حمل و نقل کالا و مسافر رسیدگی و ۱۰۱ رای صادر شده است.

صدور ۱۰۱ رای برای تخلفات شرکت‌ها و ناوگان عمومی حمل و نقل اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، کلیم الله وثوقی، مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل که در جلسه ماده ۱۴ با هدف بررسی تخلفات ناوگان حمل و نقل عمومی گفت: در ۶ ماه نخست امسال به تخلفات مطرح شده در حوزه‌های ایمنی و ترافیک، مسافر و کالا رسیدگی و ۱۰۱ رای نیز صادر شده است.
 
او تصریح کرد: از این میزان رای ۹۴ مورد مربوط به کمیسیون ماده ۱۱ و ۷ رای نیز متعلق به کمیسیون ماده ۱۲ است.
 
دبیر کمیسیون اجرائی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان اردبیل عدم پرداخت کرایه رانندگان، عدم اخذ بارنامه، عدم رعایت ضوابط ایمنی، شکایات حوزه حمل و نقل مسافر و اضافه تناژ، توقف اتوبوس‌ها در میادین، واگذاری وسلیه نقلیه به راننده فاقد صلاحیت و فقدان برگ معاینه فنی را ازعمده تخلفات رسیدگی شده در این کمیسیون‌ها عنوان کرد.
 
وثوقی گفت: در کمیسیون ماده ۱۴ نیز به تخلفات ۱۴ ناوگان حمل ونقل عمومی مسافر مسیر اردبیل تهران و بالعکس که اقدام به توقف غیرمجاز و تخلف در دور میدان آزادی تهران کرده بودند رسیدگی و با توجه به شرایط کرونایی تذکر کتبی به آنان صادر شد.
 
او قطع خدمات شرکت‌های متخلف کالا و مسافر از ۱ تا ۳ ماه را عنوان کرد و افزود: در صورت تکرار تخلف بیش از سه بار ظرف مدت دو سال نیز کمیسیون مذکور مجاز است برگ فعالیت متخلف را به طور دائم لغو نماید.
 
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل بیان کرد: بر اساس ماده ۱۲ آیین نامه حمل بار و مسافر مصوب ۱۳۷۸، رسیدگی به تخلفات شرکت‌ها و موسسات حمل ونقل جاده‌ای در خصوص عدم رعایت مفاد و شرایط آیین نامه در کمیسیون ماده ۱۲ و همچنین به استناد تبصره ماده ۶ اصلاحی قانون الزام شرکت‌ها و موسسات ترابری جاده‌ای به استفاده از صورت وضعیت مسافری و بارنامه مصوب ۱۳۸۱ به تخلفات ارجاع شده در کمیسیون ماده ۱۱ رسیدگی و با توجه به نوع دفعات و تکرار تخلفات نسبت به لغو موقت اعتبار برگه فعالیت از یک ماه تا یکسال اقدامات لازم انجام می‌شود.
 
وثوقی برخورد قانونی و قاطع با متخلفان را یادآور شد و از مردم، رانندگان و صاحبان کالا و بار خواست هرگونه شکایات خود را از طریق سامانه ۱۴۱ جهت رسیدگی به اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل اطلاع دهند.