سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

صدور کیفر خواست برای 15 پزشک متخلف - خبر

 

 

صدور کیفر خواست برای 15 پزشک متخلف

رئیس سازمان نظام پزشکی استان اردبیل گفت: برای 15 نفر از پزشکان متخلفی که شکایتی از آنها انجام شده بود کیفر خواست صادر شده است.

صدور کیفر خواست برای 15 پزشک متخلف

منصور جعفری صبح امروز در پاسخ به سؤالات خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: از 76 هزار عمل جراحی و بیش از 2.5 میلیون خدمات سرپایی پزشکان تنها 40  مورد شکایت به نظام پزشکی ارجاع داده شده است که پرونده آنها را به دادسرای انتظامی ارجاع دادیم که از این تعداد 25 مورد شکایت تشخیص داده نشده است و تنها 15 مورد شکایت از پزشکان به کیفرخواست منجر شده که احکام لازم برای آنها نیز صادر شده است.

وی با بیان اینکه دو مورد از این شکایت‌ها مربوط به دریافت تعرفه‌های غیرمتعارف بوده است، افزود: باید اصحاب رسانه دو موضوع را از هم جدا کنند، زیرا بحث عارضه و خطای پزشکی با هم فرق می‌کند به طوری که ما رقم ناچیزی را در باب خطاهای پزشکی در استان اردبیل شاهد هستیم و از این لحاظ وضعیت ما به مراتب بهتر از سایر استان‌ها است.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان اردبیل گفت: برای 15 نفر از پزشکان متخلفی که شکایتی از آنها انجام شده بود کیفر خواست صادر شده است.

جعفری با بیان اینکه یک سری رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما باز در حق جامعه پزشکی بی‌مهری می‌کنند و به جای نشان دادن خدمات گسترده جامعه پزشکی سعی می‌کنند کاستی‌ها و نواقص را به تصویر بکشند، تصریح کرد: بنده با 28 سال سابقه خدمات و حضور در نظام پزشکی مدعی آن هستم که جامعه پزشکی استان اردبیل سالم‌ترین و صادق‌ترین جامعه پزشکی کشور است که تعداد پرونده‌های تخلف یا قصور آنها بسیار اندک است به طوری که پرونده‌های شکل گرفته نیز به دادسرای انتظامی ارجاع داده شده و بعد از بررسی و صدور کیفرخواست در هیأت بدوی 11 نفره بعد از بحث‌ها و بررسی‌های مختلف حکم برائت یا محکومیت صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه نباید نسبت به جامعه پزشکی نوعی بی‌اعتمادی در بین مردم به وجود آوریم گفت: اتفاق اخیری که در سرعین و با هجمه علیه اورژانس رخ داد حرکت خوبی نبود، زیرا زحمات و تلاش‌های فعالان این عرصه را مخدوش کرد که امیدواریم اکثریت مردم قدردان تلاش عاشقانه و صادقانه پزشکانی باشند که عشق خدمت به مردم همواره در وجود آنها نمایان است.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان اردبیل با بیان اینکه نباید امنیت روانی جامعه پزشکی با برخی مسائل حاشیه‌ای و جزئی به مخاطره بیفتد، اظهار کرد: اگر حوادث بیمارستان فاطمی رسانه‌ای شد و برخی اتفاقات در سال گذشته رخ داد هیچ وقت از غرب، ارج و منزلت پزشکان نمی‌کاهد به طوری که ما چهره‌های فاخری را در این عرصه همواره شاهد بودیم که دکتر نائبی‌ها، آقازاده‌ها و ملکی‌ها از جمله آنها هستند.

جعفری عزت و عظمت روانی و شغلی جامعه پزشکان را ضروری خواند و گفت: در استان اردبیل دریافت خارج از تعرفه نداریم و ستاد نظارتی در این زمینه به جد به تعرفه‌های پزشکی نظارت دارد و به جز دو مورد که در سال گذشته  در این باب مطرح و حکم آنها صادر شد ما در سال جاری گزارشی از دریافت تعرفه‌های نامتعارفی را شاهد نبودیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی در مورد علت تعطیلی یکی از داروخانه‌های اردبیل بیان کرد:  این داروخانه به دلیل تخلفات صنفی با محرومیت شش ماهه فعالیت روبه‌رو شده و این داروخانه نمی‌توانند به خاطر شکایتی که به دادستانی ارجاع داده شده و حکم صادر شده است شش ماه فعالیت داشته باشد.