رونق تولید ملی | شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۸

صدور مجوز زیست‌محیطی تولید برق از زباله در اردبیل - صفحه اصلی

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

صدور مجوز زیست‌محیطی تولید برق از زباله در اردبیل

صدور مجوز زیست‌محیطی تولید برق از زباله در اردبیل


مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست استان اردبیل گفت: مجوز زیست‌محیطی تولید برق از زباله در اردبیل صادر شد.

صدور مجوز زیست‌محیطی تولید برق از زباله در اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمد خداپرست در حاشیه جلسه بررسی طرح‌های مشمول اثرات زیست‌محیطی اظهار داشت: واحد تولید کمپوست و برق از زباله شهری مورد بررسی قرار گرفته و مجوز زیست‌محیطی آن صادر شده است.

وی افزود: بعد از آغاز به کار این واحد تولیدی زباله شهرهای اردبیل، نیر و سرعین تبدیل به کمپوست و برق می‌شود و می‌تواند تأثیرات قابل‌توجهی در سلامت زیست‌محیطی این سه شهر به دنبال داشته باشد.

مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست استان با تأکید به اینکه ۵۱ طرح مشمول مطالعات اثرات زیست‌محیطی شناسایی شده است، افزود: از جمله این طرح‌ها شامل سدها، پتروشیمی، شهرک‌های صنعتی و برخی واحدهای تولیدی است.

خداپرست گفت: اثرات زیست‌محیطی قبل از آغاز عملیات اجرایی بررسی می‌شود و در صورتی که بلامانع باشد فاز اجرایی طرح آغاز می‌شود.

وی افزود: از ۵۱ طرح ذکر شده بررسی اثرات زیست‌محیطی ۲۰ طرح به استان‌ها تفویض شده است و صدور مجوز از سوی کارگروه ارزیابی اثرات زیست‌محیطی انجام می‌شود.

مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست استان همچنین به بررسی اثرات زیست‌محیطی نیروگاه سیکل ترکیبی و انتقال آب از قزل‌اوزن به اردبیل اشاره کرد و گفت: نیروگاه سیکل ترکیبی در فاز توسعه است و فاز اولیه آن گزارش خود را ارائه کرده است به همین دلیل با وجود بررسی اثرات طرح اجرا می‌شود.

خداپرست تأکید کرد: استانداردهای زیست‌محیطی طرح‌های عمرانی و صنعتی در سه بخش آب، هوا و خاک بررسی می‌شود.