جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

صدور مجوز بازگشایی ۵۰ درصدی مراکز اقامتی استان اردبیل - خبر

 

 

صدور مجوز بازگشایی ۵۰ درصدی مراکز اقامتی استان اردبیل

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: مجوز بازگشایی ۵۰ درصدی مراکز اقامتی استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی صادر شد.

صدور مجوز بازگشایی ۵۰ درصدی مراکز اقامتی استان اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، صغری فرشی، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل در دوره آموزشی رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای فعالان گردشگری استان در سرعین گفت: مجوز بازگشایی ۵۰ درصدی مراکز اقامتی استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی ستاد پیشگیری و مبارزه با شیوع ویروس کرونای استان صادر شد.
 
او تصریح کرد: بر این اساس مراکز اقامتی و گردشگری استان به استثنای آب‌های درمانی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان بازگشایی و شروع فعالیت از هفته آینده را دارند و در صورت مشاهده مواردی مبنی بر عدم رعایت این پروتکل‌ها برخورد قانونی با متخلفان انجام می‌شود.
 
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: اکیپ نظارتی متشکل از معاونت گردشگری استان، دانشگاه علوم پزشکی و جامعه هتلداران استان به طور مستمر نظارت کامل بر بازگشایی و ارائه خدمات این مراکز خواهد داشت تا طبق ضوابط و پروتکل‌های ابلاغی فعالیت کنند.
 
فرشی بیان کرد: در بازگشایی و ارائه خدمات در دوره کرونا باید نهایت دقت از سوی بهره‌برداران انجام شود تا لطمه‌ای به برند اصلی گردشگری استان وارد نشود.
 
او افزود: تلاش سرمایه‌گذاران و بهره‌برداران بخش خصوصی در سالیان گذشته باعث شده سرعین به عنوان قطب گردشگری کشور با برند شهر چشمه‌های بهشتی معرفی شود، بنابراین هرگونه سهل‌انگاری در اجرای پروتکل‌های بهداشتی در دوره کرونا امکان لطمه زدن به این برند را دارد که باید این مهم مورد توجه قرار گیرد.
 
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل اظهار کرد: هدف از برگزاری دوره آموزشی پروتکل‌های بهداشتی در دوران کرونا اثبات این قضیه است که با وجود کرونا نیز می‌توان فعالیت گردشگری انجام داد.
 
فرشی تصریح کرد: تعطیلی مراکز گردشگری و سفر در کشور نشان داد که رونق اقتصادی بخش‌های دیگر نیز متاثر از صنعت گردشگری است و این موضوع در شهر‌هایی که گردشگری فعالیت اصلی صنوف آنهاست، بیش از سایر مناطق خود را نشان داد.