جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

صدور رایگان دفترچه بیمه سلامت در استان اردبیل - خبر

 

 

صدور رایگان دفترچه بیمه سلامت در استان اردبیل

مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل گفت: افرادی که فاقد پوشش بیمه درمانی هستند می‌توانند بدون شرکت در آزمون وسع و بصورت رایگان از مزایایی بیمه سلامت همگانی بهره ببرند.

صدور رایگان دفترچه بیمه سلامت در استان اردبیل

خلیل اللهی که در نشست با اصحاب رسانه سخن می‌گفت این تصمیم را فرصتی استثنایی برای افراد فاقد بیمه درمان عنوان کرد و افزود: براساس مصوبه ستاد کرونای کشور و برای آسایش مردم، افرادی فاقد بیمه درمانی می‌توانند کاملا رایگان و بدون آزمون وسع می‌توانند به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و در کمتر از یک ربع با دریافت دفترچه از مزایای بیمه سلامت همگانی استفاده کنند.
وی با بیان اینکه افراد باید قبل از مراجعه به پزشک و بستری شدن، دفترچه خود را دریافت کنند چرا که پس از بستری امکان دریافت دفترچه و استفاده از مزایای آن مقدور نیست گفت: افرادی که قبلا در آزمون وسع شرکت کردند، ولی به علت توان مالی دفترچه درمانی دریافت نکردند می‌توانند تا پایان سال به‌صورت رایگان برای بیمه شدن خود اقدام کنند.
مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل با اشاره به اینکه افراد تحت پوشش بیمه سلامت می‌توانند از خدمات مراکز تشخیصی، درمانی دولتی و دانشگاهی بهره ببرند، بیان کرد: در صورتی که کسی بخواهد از بخش خصوصی خدمات دریافت کند باید مبلغی بابت سرانه بیمه پرداخت کند.
خلیل اللهی گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون حـدود ۱۸ میلیـارد تومان هـزینه‌های بستـری و آزمایشگـاهی بیمه شدگان مبتلا به کرونا تعهد یا پـرداخت شده است.
وی افزود: هزینه بیمه سلامت استان مربوط به بیماری کرونا در دانشگـاه و بیمارستان‌های تأمین اجتماعی هم اکنـون به ۳ میلیـارد تومان درماه رسیده است و هزینه بستـری هر نفر بیمه شده مبتلا به کـرونا به طور میانگین ۳ میلیـون تومان برای بیمه سلامت می‌باشد.