حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۵ فروردین ۱۳۹۸

صدور بیش از 16 هزار فقره گواهینامه مهارتی الکترونیکی در استان اردبیل - خبر

 

 

صدور بیش از 16 هزار فقره گواهینامه مهارتی الکترونیکی در استان اردبیل

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل گفت: سال گذشته بیش از 16 هزار فقره گواهینامه مهارتی الکترونیکی در استان اردبیل صادر شده است.

صدور بیش از 16 هزار فقره گواهینامه مهارتی الکترونیکی در استان اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمد پورقلی ،مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل اظهار داشت: توسعه و تقویت آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای یکی از اولویت‌های اصلی فنی و حرفه‌ای استان در راستای حمایت از بخش خصوصی بوده و در این زمینه پیگیری‌ها و اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

وی بیان کرد: باید نگاه‌های بخش دولتی و خصوصی به یکدیگر در راستای تعامل و همکاری باشد تا بخش خصوصی نیز بتواند با فراهم کردن استانداردهای لازم زمینه حضور بیش از پیش و فعال خود در تمامی عرصه‌ها به ویژه حوزه مهارت‌آموزی را تقویت و تحکیم بخشد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل از آمادگی این اداره کل در راستای واگذاری فضای‌های مازاد مراکز و کارگاه‌های آموزشی به آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای خبر داد و گفت: این اداره کل آمادگی دارد تا کارگاه‌های آموزشی و فضاهای مازاد خود را در راستای تقویت بخش خصوصی و توسعه آموزش‌های مهارتی توسط آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای انجام دهد.

پورقلی با اشاره به آموزش‌های مهارتی ارائه شده توسط بخش خصوصی در سال گذشته تصریح کرد: در سال گذشته دو میلیون و 652 هزار و 462  نفرساعت آموزش مهارتی در 191 آموزشگاه فعال در استان اجرا شده که این آموزش‌ها در چهار بخش کشاورزی، خدمات، صنعت و فرهنگ و هنر بوده و در مجموع 168 حرفه آموزشی در استان آموزش داده شده است.

وی با تاکید بر توسعه آموزش‌های محصول‌محور در این آموزشگاه‌ها اظهار کرد: برای افزایش بهره‌وری آموزشگاه‌ها باید سعی بر توسعه آموزش‌های محصول‌محور شود چرا که این‌گونه آموزش‌های مهارتی سبب رضایتمندی کارآموزان شده و جذب کارآموختگان را در پایان دوره‌های آموزشی مهارتی ضمانت می‌کند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل از صدور بیش از 16 هزار فقره گواهینامه مهارتی الکترونیکی در استان اردبیل خبر داد و افزود: در سال گذشته 34 هزار و 100 نفر در آزمون‌های هماهنگ، صنعت ساختمان، تفاهم‌نامه و آزمون‌های ادواری شرکت کرده‌اند که از این تعداد  21 هزار و 599 نفر  قبول شدند.