جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

صادرات ۲۵ میلیون دلاری صنایع کوچک اردبیل در شش ماهه اول سال - خبر

 

 

صادرات ۲۵ میلیون دلاری صنایع کوچک اردبیل در شش ماهه اول سال

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: در شش ماهه اول سال‌جاری بیش از ۳۰ واحد تولیدی صنایع کوچک استان موفق به صادرات محصولات تولیدی خود به کشورهای هدف شده‌اند که این امر منجر به ارزآوری ۲۵ میلیون دلاری شده است.

صادرات ۲۵ میلیون دلاری صنایع کوچک اردبیل در شش ماهه اول سال

محمد اهلی اظهار کرد: در سال گذشته میزان صادرات استان کمتر از ۲۰ میلیون دلار بود که این آمار با جهش فوق‌العاده ای در سال جدید همراه بوده است، به نحوی که در شش ماهه اول سال جدید، واحدهای صنعتی کوچک موفق به صادرات ۲۵ میلیون دلاری محصولات خود به کشورهای هدف شدند که این نشان از تحقق ۱۲۰ درصدی از حجم صادرات شش ماهه سال جدید نسبت به سال گذشته دارد.

وی افزود: این میزان صادرات که علی رغم وجود مشکلات موجود در زمینه صادرات برای صادر‌کنندگان، تحقق یافته است قابل توجه بوده و این موفقیت در سایه تلاش و کوشش واحدهای تولیدی و با حمایت مسؤولان استانی محقق شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل از جمله حمایت‌های شرکت شهرک های صنعتی از واحدهای تولیدی برای افزایش صادرات را اجرای خوشه‌های صنعتی و حمایت از تشکیل شرکت های مدیریت صادرات در استان برشمرد و بیان کرد: در راستای جهت‌گیری مناسب برای افزایش صادرات محصولات تولیدی صنایع کوچک، شرکت شهرک‌های صنعتی از شرکت‌های مدیریت صادرات، حمایت مالی و بلاعوض می‌کند.

وی با اشاره به اهمیت حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی صادرات ‌محور، گفت: شرکت‌هایی که توانایی مدیریت صادرات محصولات تولیدی استان را داشته و دارای صلاحیت لازم در این زمینه باشند، می‌توانند بر اساس دستورالعمل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران نسبت به تاسیس شرکت مدیریت صادرات در استان اقدام نمایند.