جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

صادرات ۱۸۰ هزار تن کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله سوار - خبر

 

 

صادرات ۱۸۰ هزار تن کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله سوار

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: ۱۸۰ هزار تن کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله سوار به کشور‌های همسایه صادر شده است.

صادرات ۱۸۰ هزار تن کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله سوار

کلیم الله وثوقی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل در مراسم تجلیل از شرکت‌های برتر حوزه حمل ونقل کالا، مسافر، انجمن‌ها و رانندگان پرتلاش که با رعایت کلیه شیوه نامه‌های بهداشتی با تبریک هفته حمل ونقل، رانندگان و راهداری از صادرات ۱۸۰ هزار تن کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله سوار به کشور‌های آذربایجان، روسیه، گرجستان و حوزه قفقاز را یادآور شد و گفت: به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا تردد مسافر از پایانه مرزی ۱۰۰ درصد کاهش یافته است.

او وضعیت حمل و نقل کالا در استان را کاملا عادی و روان دانست و افزود: از ابتدای امسال تاکنون حدود ۳ میلیون تن کالا توسط ۸۷ شرکت حمل ونقل کالا جابجا شده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با قدردانی از تلاش‌های فعالان عرصه مهم حمل ونقل در این ایام کرونایی بیان کرد: همانطور که کادر درمان، مدافعان سلامت هستند، دست‌اندرکاران حمل‌ونقل نیز مدافعان چرخه اقتصاد می‌باشند.

وثوقی از افزایش ۲۰ درصدی خرید بلیط اینترنتی ناوگان حمل‌ونقل عمومی مسافری استان اردبیل در ایام کرونایی خبر داد و تصریح کرد: جهت حفظ دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، شرکت‌های مسافربری به خریداران بلیط از طریق اینترنت ۲۰ الی ۲۵ تخفیف ارائه می‌کنند.

او گفت: با هدف مقابله با شیوع ویروس کرونا، بلیط مسافران اتوبوس‌ها پس از استعلام کد ملی و اطمینان از سلامت آن‌ها صادر می‌شود که از اواخر آبان ماه ۹۹ برای ۱۰۴ هزار نفر مسافر این مراحل انجام و از این میزان، تست کرونای ۳۸ نفر مثبت اعلام شد که از ارائه خدمات حمل‌ونقلی به آنان خودداری به عمل آمد.