جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

صادرات کالا از پایانه مرزی بیله‌سوار ۱۱۸ درصد افزایش یافت - خبر

 

 

صادرات کالا از پایانه مرزی بیله‌سوار ۱۱۸ درصد افزایش یافت

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در چهار ماهه نخست امسال میزان صادرات کالا از پایانه مرزی بیله‌سوار ۱۱۸ درصد افزایش یافت.

صادرات کالا از پایانه مرزی بیله‌سوار ۱۱۸ درصد افزایش یافت
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، علی رحمتی گفت: در چهار ماهه نخست امسال ما شاهد صادرات 140 هزار تن کالا از پایانه مرزی بیله‌سوار بودیم در حالی که این میزان در مدت مشابه سال گذشته 47 هزار تن انواع کالا بوده که  بر این اساس میزان صادرات از این پایانه بین‌المللی با افزایش 118 درصدی روبه‌رو شده است.
 
وی با بیان اینکه این میزان کالا به کشورهای روسیه، آذربایجان و گرجستان صادر شده است، افزود: چهار هزار و 585 دستگاه کامیون در زمینه صادرات این کالاها فعال بوده‌اند به طوری که 98 هزار تن از این کالاها توسط چهار هزار و 334 دستگاه کامیون ایرانی، 749 تن توسط 32 کامیون آذربایجانی و پنج هزار تن کالا نیز توسط 219 کامیون گرجستانی به کشورهای هدف صادر شده‌ است.
 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از واردات پنج هزار تن کالا در این مدت توسط 233 دستگاه کامیون از طریق پایانه مرزی بیله‌سوار خبر داد و گفت: عمده کالاهای وارداتی به استان شامل تخته، خوراک دام، خاک صنعتی، گاو و شیرین بیان بوده که در میزان واردات کالاها امسال شاهد روند کاهشی بودیم.
 
رحمتی با اشاره به اینکه جابه‌جایی و ترانزیت کالا در پایانه مرزی بیله‌سوار عادی و روان است، تصریح کرد: ما در ترانزیت ورودی و خروجی در این پایانه بین‌المللی امسال با 54 درصد رشد روبه‌رو بودیم که عمده‌ترین کالاهای ترانزیت‌شده ورودی و خروجی شده از این پایانه  گازوئیل، بنزین، گندم، سیمان، گچ، فرش، آب معدنی، نمک و ام.دی.اف بوده است.
 
وی بیان کرد: در چهار ماهه نخست امسال  بیش از 42 هزار تن کالا از پایانه مرزی بیله‌سواز توسط یک هزار و 774 دستگاه کامیون ترانزیت خروجی شده‌اند که از این میزان ترانزیت 411 هزار تن کالا توسط یک هزار 705 دستگاه کامیون آذری و ترانزیت یک هزار و 550 تن کالا نیز توسط 69 دستگاه کامیون ترکی انجام شده است.