حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۷

صادرات غیر نفتی اردبیل به 200 میلیون دلار در سال افزایش می‌یابد - خبر

 

 

صادرات غیر نفتی اردبیل به 200 میلیون دلار در سال افزایش می‌یابد

استاندار اردبیل گفت: تلاش می کنیم صادرات غیر نفتی استان را به 200 ملیون دلار در سال افزایش دهیم.

صادرات غیر نفتی اردبیل به 200 میلیون دلار در سال افزایش می‌یابد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بهنامجو که در جلسه گفتگوی دولت و بخش خصوصی با موضوع صادرات غیر نفتی استان سخن می گفت افزود: صادرات غیر نفتی استان اکنون حدود 60 ملیون دلار در سال است که تلاش می کنیم این رقم را تا ود سال آینده سه برابر کنیم.

استاندار اردبیل ایجاد منطقه آزاد تجاری و یافتن بازارهای جدید خارجی به ویژه استفاده از ظرفیت بسیار مناسب بازار روسیه را از مهمترین برنامه های دولت برای افزایش مبادلات تجاری استان به خصوص صادرات برشمرد و گفت: برای دستیابی به این بازارها و جذب سرمایه گذاران توسعه حمل و نقل ریلی و فرودگاهی را در دستور کار قرار داده ایم.

معاون مدیر کل گمرکات استان هم از افزایش 200 درصدی صادرات چمدانی گمرکات استان خبر داد و گفت: تا دی ماه امسال ده هزار تن کالا به ارزش 23 ملیون دلار به صورت چمدانی از گمرک استان به خارج از کشور صادر شده است.

ظهیری افزود: 57 هزار تن کالا نیز به ارزش 29 ملیون دلار با اظهارنامه گمرکی از استان صادر شده است.

در این جلسه پیرمؤذن هم از انجام طرح جامع تحقیقاتی در خصوص نقاط ضعف و قوت، فرصت ها و تهدید ها، راهبرد ها و سیاست و اقدامات جدید برای توسعه صادرات استان به کمک دانشگاهیان خبر داد. دکتر حسن زاده مسئول این تیم تحقیقاتی درسخنانی به نتایج این پژوهش پرداخت و گفت: بر اساس تحقیقات، مهمترین کار در توسعه صادرات استان استفاده از ظرفیت بازار روسیه و تولید کالاهای جدیدی است که در استان های دیگر تولید ولی از گمرگ استان صادر می شود.