سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

صادرات سالانه 5 هزار تن گوشت مرغ از شهرستان نمین - خبر

 

 

صادرات سالانه 5 هزار تن گوشت مرغ از شهرستان نمین

فرماندار شهرستان نمین از صادرات سالانه 5 هزار تن گوشت مرغ مازاد بر مصرف در شهرستان نمین خبر داد.

صادرات سالانه 5 هزار تن گوشت مرغ از شهرستان نمین
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، فرهاد عبدالعلی پور با اشاره به این مطلب که سرانه میانگین مصرف مرغ در کشور 25 کیلوگرم است افزود: مصرف داخلی شهرستان نمین نیز سالانه یک هزار و 600 تن گوشت مرغ است و این شهرستان سالانه 5 هزار تن گوشت مرغ مازاد بر مصرف تولید و صادر می کند.
 
وی گفت: مرغ تولیدشده در مرغداری های شهرستان نمین به 40 شهرستان و برخی کشورهای همسایه صادر می شود.
 
فرماندار نمین افزود:کشورهای ارمنستان، جمهوری آذربایجان و عراق از جمله کشورهای مقصد تولیدات مرغ شهرستان نمین هستند.
 
عبدالعلی پور با اشاره به اینکه برای راه اندازی طرح های راکد و نیمه فعال حوزه تولید مرغ شهرستان نمین بالغ بر 65 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به 30 واحد تولیدی پرداخت شده است اظهار داشت: این کار باعث تثبیت اشتغال 145 نفر در سال گذشته شده است.
 
وی با اشاره به اینکه این شهرستان در تولید جوجه یکروزه رتبه دوم استان اردبیل را به خود اختصاص داده است اظهار داشت: پیش بینی می شود در دوره جاری بیش از 43 میلیون قطعه جوجه یکروزه گوشتی در شهرستان نمین تولید و وارد بازار فروش شود.
 
فرماندار نمین گفت: سالانه بالغ بر 6 هزار و 600 تن گوشت مرغ آماده طبخ در این شهرستان تولید می شود که از این لحاظ نیز نمین رتبه دوم استان را در اختیار دارد.
 
عبدالعلی پور با اشاره به اینکه 93 واحد مرغداری در شهرستان نمین مشغول فعالیت هستند اظهار داشت:11 واحد از این تعداد مرغداری به تولید مرغ مادر گوشتی اختصاص دارد که ظرفیت آنها 300 هزار قطعه مرغ مادر است.
 
وی در بازدید از یکی از واحدهای تولید جوجه یکروزه گوشتی با اشاره به اینکه این واحد تولیدی 2 سال راکد بوده و با دریافت تسهیلات رونق تولیدی فعالیت خود را شروع کرده است افزود: این واحد توانسته با سرمایه گذاری 40 میلیارد ریالی برای 31 نفر اشتغال ایجاد و سالانه 8 میلیون جوجه یکروزه به تولیدات شهرستان بیفزاید.