جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

صادرات استان اردبیل ۳۴درصد افزایش یافت - خبر

 

 

صادرات استان اردبیل ۳۴درصد افزایش یافت

استاندار اردبیل با اشاره به افزایش ۳۴ درصدی صادرات در نیمه اول سالجاری نسبت به مدت مشابه پارسال گفت: ارزش صادرات انجام گرفته در استان بیش از ۷۰ میلیون دلار است که پیش بینی می‌شود این رقم تا پایان سال به بیش از ۱۵۰ میلیون دلار برسد.

صادرات استان اردبیل ۳۴درصد افزایش یافت
اکبر بهنامجو روز یکشنبه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی با محور صادرات تشریح  کرد: برخی محصولات و کالاها در سال جاری به سبد صادراتی استان افزوده می‌شود که این کالاها میزان ارزش صادرات استان را در سال های آینده به بیش از ۲۵۰ میلیون دلار می‌رساند.
 
وی  ام دی اف، فرآورده‌های کارخانه پتروشیمی، صنایع بالادستی کشاورزی و لوازم خانگی را از جمله کالاهای افزوده شده به سبد صادراتی استان عنوان کرد.
 
استاندار اردبیل با اشاره به مشکل صادر کنندگان استان در خصوص قیمت‌گذاری پایه در گمرک، بیان کرد: قیمت پایه برخی محصولات صادراتی با رایزنی‌های انجام گرفته به رقم واقعی رسیده و تلاش  می‌شود قیمت پایه صادراتی سایر تولیدات برند استان نیز اصلاح شود.
 
وی افزود: وقتی نمی توانیم ما نفت را صادر کنیم باید به تولید و صادرات محصولاتی کمک کنیم که موجب رونق اقتصاد و ارزآوری برای کشور شوند.
 
استاندار اردبیل با بیان اینکه بسته‌های حمایتی برای صادرکنندگان استان توسط کارشناسان حوزه اقتصادی تدوین می‌شود، افزود: در تدوین این بسته از الگوهای موفق در سایر نقاط کشور استفاده شده و به صورت اختصاصی برای صادرکنندگان استان عملیاتی می‌شود.
 
بهنامجو  بیان کرد: صادرکنندگان و تولیدکنندگان پیشرو چرخه اقتصاد هستند و باید با حمایت از این اقشار در راستای کاهش مشکلات اقتصادی تلاش کنیم.