جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

صاحبان مشاغل رسته‌های ۱۴گانه در استان اردبیل تا ۵ مرداد در سامانه کارا ثبت نام کنند - خبر

 

 

صاحبان مشاغل رسته‌های ۱۴گانه در استان اردبیل تا ۵ مرداد در سامانه کارا ثبت نام کنند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: در راستای کمک به صاحبان کسب و کارهاب مختلف زیان دیده از کرونا صاحبان مشاغل رسته‌های ۱۴گانه در استان اردبیل باید تا پنجم مرداد ماه در سامانه کارا ثبت نام کنند.

صاحبان مشاغل رسته‌های ۱۴گانه در استان اردبیل تا ۵ مرداد در سامانه کارا ثبت نام کنند

قاسم رحیمی اظهار داشت: در حال حاضر روند ثبت نام در سامانه کارا برای ارائه تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از شیوع بیماری ویروسی کرونا تا پنجم مرداد ماه تمدید شده است.

وی افزود: با توجه به ورود ضرر و زیان به برخی از مشاغل در مناطق مختلف استان در راستای کمک به صاحبان کسب و کارهاب مختلف صاحبان مشاغل رسته‌های 14گانه در استان اردبیل باید تا پنجم مرداد ماه در سامانه کارا ثبت نام کنند.

رحیمی تصریح کرد: صاحبان مشاغل متضرر از کرونا برای تکمیل روند ثبت نام در سامانه کارا به منظور ارائه درخواست کمک و دریافت تسهیلات می‌توانند از طریق مراکز مشاوره کاریابی‌های سراسر استان اقدام کنند.
 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل بیان کرد: براین اساس ثبت نام کارگاه‌های دارای کد کارگاهی تامین اجتماعی، خویش فرمایان و کارگاه‌های بدون بیمه نیز قابل انجام خواهد بود و همچنین تمامی شرایط و ضوابط ثبت نام در سامانه موجود است.

وی اظهار کرد: در صورتی که هرگونه درخواست خویش فرمایان و کارگاه‌های بدون بیمه در سامانه کارا ثبت نشود متقاضیان موضوع را باید از طریق دستگاه‌های اجرایی صادر کننده مجوز خود پیگیری کنند.