سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

شیوه زندگی حضرت فاطمه(س) باید الگوی جامعه اجتماعی و فرهنگی باشد - خبر

 

 

شیوه زندگی حضرت فاطمه(س) باید الگوی جامعه اجتماعی و فرهنگی باشد

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: حضرت فاطمه زهرا (س) الگوی جامع رفتاری زنان در مشارکت‌های اجتماعی و سیاسی است.

شیوه زندگی حضرت فاطمه(س) باید الگوی جامعه اجتماعی و فرهنگی باشد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حجت‌الاسلام مهدی ستوده در مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا (س) در تبلیغات اسلامی گفت: حضرت فاطمه (س) هر چند که رسیدگی به امور خانه و خانه‌داری را در اولویت کاری خویش قرار داده بود اما این بدان معنا نبوده است که از حضور در مجامع عمومی و صحنه‌های سیاسی  در وقت ضرورت  خودداری کند.
 
ستوده متذکر شد: مطالعه زندگی این بانوی بزرگوار نشان می‌دهد آن حضرت با جدیت به ایفای نقش سیاسی و اجتماعی خویش می‌پرداخت و برخلاف تصور برخی که حضور زنان در مسائل سیاسی اجتماعی را ممنوع و حرام می‌دانند، این مهم را برای همگان به اثبات رساند که از دیدگاه اسلام حضور زنان در مسائل اجتماعی و صحنه‌های سیاسی نه تنها گناه و حرام نیست، بلکه دربسیاری از موارد از واجبات است.
 
وی در عین حال به اخلاقیات آن حضرت اشاره و تأکید کرد: حضرت فاطمه (س) در بندگی و عبودیت پروردگار یگانه دوران بود و در دفاع از حریم ولایت به شهادت رسید.
 
ستوده با بیان اینکه فاطمه(س) نمونه کامل و جامع انسان خدایی است، ادامه داد: حضرت زهرا (س) در مکتب تربیتی اسلام پرورش یافته بود و با پیمودن قله‌های ایمان، آگاهی، اخلاق و فضایل انسانی به اوج کمالات معنوی و مقامات عالیه الهی رسید.