رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

شکست ۳ بر صفر تیم ملی والیبال ایران مقابل فرانسه - خبر

 

 

شکست ۳ بر صفر تیم ملی والیبال ایران مقابل فرانسه

تیم ملی والیبال ایران آخرین بازی خود در هفته چهارم لیگ ملت‌های جهان را با شکست ۳-۰ مقابل فرانسه به پایان برد.

شکست ۳ بر صفر تیم ملی والیبال ایران مقابل فرانسه
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حساس‌ترین رقابت هفته چهارم لیگ والیبال ملت‌های جهان با شکست ۳-۰ ایران در مقابل فرانسه به پایان رسید.
 
با توجه به حساسیت این مسابقه و جذابیت‌های خاص آن تماشاگران نسبت به دو بازی گذشته زودتر از ساعت مقرر در ورزشگاه حاضر شدند تا با شور مضاعفی به تشویق نمایندگان خود بپردازند.
 
با صلاحدید کولاکوویچ در ترکیب اولیه تیم ملی ایران سعید معروف، فرهاد قائمی، محمد موسوی، محمدجواد معنوی نژاد، علی اصغر مجرد، محمدرضا حضرت پور و پوریا یلی قرار گرفتند.
 
تیم ملی ایران که پیش از این صعود خود به مرحله نهایی لیگ والیبال ملت‌های جهان را قطعی کرده بود، در مقابل فرانسه‌ای قرار گرفت که به شدت به پیروزی در این دیدار و قرارگیری در جمع یکی از شش تیم صعود کننده به مرحله نهایی نیاز داشت.
 
شاگردان تیلیه که با تلفیقی از بازیکنان جوان و باتجربه راهی اردبیل شده بودند به دنبال کسب سومین پیروزی پشت سر هم خود در اردبیل بودند.
 
ست اول، ایران ۱۸ - فرانسه ۲۵
 
بلندقامتان ایرانی شروع این دیدار را با یک سنت شکنی آغاز کردند، در حالی که در دو بازی گذشته شاگردان کولاکوویچ امتیازات ابتدایی ست نخست را از حریفان خود عقب می‌افتادند این بار با بازگشت موسوی و بهبود عملکرد خط دفاعی ۳-۱ از حریف خود جلو افتادند. اما این روند تا پایان استراحت فنی اول ادامه نداشت تا فرانسوی‌ها ۸-۶ از میزبان این رقابت‌ها پیش بیافتند.
 
استراحت فنی اول توسط کولاکوویچ زمانی درخواست شد که فرانسه ۱۴-۹ پیش افتاده بود تا با ایجاد وقفه در روند خوب امتیاز آوری فرانسه و سرویس‌های خوب «کوین لی روکس» ایران مجددا به بازی برگردد. هر چند این استراحت فنی منجر به نتیجه شد، اما سرویس‌های خوب فرانسه تنها به بازیکن خاصی محدود نمی‌شد تا در اولین رد و بدل شدن امتیازات «استیفن بویر» و دیگر بازیکن باتجربه فرانسوی با استفاده از سرویس‌های خوب خط دفاعی ایران را دچار زحمت کنند. سرویس‌های خوب جواد معنوی نژاد نیز با وجود اینکه در کسب چند امتیاز آخر مفید واقع شد، اما در نهایت عملکرد بهتر فرانسه منجر به پیروزی با نتیجه ۲۵-۱۹ مقابل ایران شد.