جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

شکسته شدن 10هزار درخت در اثر بارش سنگین برف دراردبیل - خبر

 

 

شکسته شدن 10هزار درخت در اثر بارش سنگین برف دراردبیل

استاندار اردبیل گفت: مسئولان مدیریت بحران استان برای کمک به کاهش مشکل های ناشی از ریزش سنگین برف در منطقه از تبریز درخواست امکانات کنند.

شکسته شدن 10هزار درخت در اثر بارش سنگین برف دراردبیل

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، مجید خدابحش ، عصر چهارشنبه در نشست اضطراری شورای هماهنگی مدیریت بحران استان افزود : باوجود به کارگیری همه نیروها و امکانات موجود هنوز پیامدهای منفی ناشی از ریزش سنگین برف در قسمت عمده ای از منطقه و به خصوص در شهر اردبیل باقی است. او کمبود شدید بالابر را برای تعمیر و رفع نواقص مربوط به قطعی و پارگی سیم های برق ، اساسی ترین نیاز اردبیل در شرایط کنونی دانست و خاطرنشان کرد خاموشی برق نباید مزید بر مشکل های ساکنان اردبیل در این هوای سرد و برفی باشد.

مدیرکل مدیریت بحران اردبیل هم در این نشست گفت: بارش سنگین برف از عصر دیروز سبب شکسته شدن بیش از 10 هزار اصله درخت در سطح شهر اردبیل و شهرک های حاشیه ای شده است. مسعود امامی یگانه افزود: همچنین در زمان حاضر برق بیش از 50محله بزرگ در سطح شهر اردبیل قطع است. وی ادامه داد: تمام ارگان های ذی ربط برای کمک به کاهش اثرهای منفی ناشی از ریزش برف و کولاک آماده باش می باشند و با به بکارگیری تمام نیروهای انسانی و تجهیزات تلاش می کنند.

فرماندار اردبیل نیز در این نشست گفت : آماده باش ارگان های اجرایی ذی ربط  تا شنبه  پیش رو در شهرستان اردبیل ادامه می یابد. جواد زنجانی افزود: هر چند تلاش هایی برای کمک به جلوگیری از شکسته شدن تعداد بیشتری از شاخه های درختان و نیز تعمیر پارگی سیم ها انجام شده اند ولی هنوز 80 درصد درختان و سیم های مربوط به تیرهای برق در سطح شهر با خطر شکستگی و پارگی و در نهایت قطعی برق مواجه می باشند.

وی با تشکر از ساکنان اردبیل در همکاری با نیروهای امدادی خواستار توجه به تکاندن درختان و نیز کمک به مشکل های ناشی از بحران برف در اردبیل شد. ریزش 40 سانتی متر برف از نخستین ساعات دیروز در اردبیل علاوه بر مشکل های جزیی برای مردم سبب پارگی سیم ها و قطعی برق در اکثر منازل و واحدهای تجاری این شهر شده است.

شکسته شدن و افتادن شاخه های تنومند درختان روی سیم های انتقال نیرو علت بیشتر قطعی برق در سطح شهر اردبیل است. علاوه بر 50محله اعلام شده هنوز منازل و مغازه های کوچه ها و خیابان های قسمت وسیعی از شهر اردبیل به شکل موردی با قطعی برق روبرو هستند