جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

شکارچی متخلف در بخش شاهرود خلخال دستگیر شد - خبر

 

 

شکارچی متخلف در بخش شاهرود خلخال دستگیر شد

سرپرست اداره محیط زیست خلخال گفت: شکارچی متخلف در بخش شاهرود خلخال دستگیر شد.

شکارچی متخلف در بخش شاهرود خلخال دستگیر شد

مهدی کسائی اظهار کرد: ماموران محیط بانی لرد با گشت و کنترل در منطقه حفاظت شده آق داغ در بخش شاهرود شهرستان خلخال موفق شدند یک نفر  شکارچی متخلف را در حین شکار در زیستگاه‌های حساس اراضی شهر کلور در بخش شاهرود شهرستان خلخال دستگیر کنند.

وی افزود: از این شکارچی متخلف یک قبضه اسلحه شکاری، یک عدد فشنگ ساچمه زنی، لاشه سه سر خرگوش و لاشه یک قطعه کبک کشف و ضبط شد.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خلخال گفت: شکارچی متخلف پس از تکمیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مقام قضایی تحویل داده شد.

کسائی در خصوص ماده سه قانون شکار و صید بیان کرد: شورای عالی حفاظت محیط زیست به استناد بند (چ) ماده 3 قانون شکار و صید، بهای هر قطعه کبک را از لحاظ مطالبه ضرر و زیان سه میلیون ریال و بهای هر خرگوش را چهار میلیون و پانصد هزار ریال تعیین کرده است که این مبلغ به‌عنوان ضرر و زیان وارده به محیط زیست از سوی شکارچی متخلف پس از محکومیت قطعی به حساب حفاظت محیط زیست واریز می‌شود. 

گفتنی است؛ منطقه حفاظت شده آق داغ شهرستان خلخال به مساحت 88 هزار هکتار در سال 1389 طی مصوبه 322 شورای عالی حفاظت محیط زیست کشور مصوب و ثبت رسمی شده است.