جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

شورای حل اختلاف صنعت در اردبیل افتتاح شد - خبر

 

 

شورای حل اختلاف صنعت در اردبیل افتتاح شد

دفتر شورای حل اختلاف صنعت روز پنجشنبه با حضور استاندار ، رییس دادگستری و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان در اتاق بازرگانی اردبیل افتتاح شد.

شورای حل اختلاف صنعت در اردبیل افتتاح شد

رییس کل دادگستری استان اردبیل گفت: سال گذشته تفاهم‌نامه‌ای بین قوه قضاییه و وزارت صنعت ،معدن و تجارت در ارتباط با راه‌اندازی شواری حل اختلاف تخصصی صنعت امضا و مقدمات کار قبل از عید انجام شد و هدف از این راه‌اندازی کمک به واحدهای تولیدی و صنعتی و کاهش تنش بین کارگران و کارفرمایان است.

ناصر عتباتی افزود: ایجاد شوراهای حل اختلاف در مناطق مختلف استان موجب ترویج فرهنگ صلح و سازش شده و بسیاری از پرونده‌ها و دعاوی حقوقی با صلح و سازش مختومه می‌شود.

وی با اشاره به سیاست‌های کلان قوه قضاییه مبنی بر تبیین و ترویج فرهنگ صلح و سازش در جامعه و استفاده از ظرفیت مردم در حل فصل اختلافات گفت: دستگاه قضایی استان در این راستا در مناطق مختلف شهری و روستایی اقدام به ایجاد شوراهای حل اختلاف با استفاده از ظرفیت معتمدین محلی می‌کند.

رییس دادگستری استان اردبیل اظهارداشت: نتایج بازرسی‌های اخیر مرکز شوراها از این استان حاکی از مثبت بودن فعالیت‌ها هم از نظر رسیدگی‌های قضایی و هم در شاخص‌های دیگر است و شوراهای حل اختلاف این استان جزو برترین شوراهای حل اختلاف کشور است.

وی این موفقیت را مرهون اهتمام ویژه و نظارت مستمر و دقیق مسوولان دادگستری استان و تلاش همکاران دانست و اظهار امیدواری کرد برای ارتقای این نهاد مقدس گام‌های موثری برداشته شود.