جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

شهید مطهری تربیت یافته مکتب امام (ره) بود - خبر

 

 

شهید مطهری تربیت یافته مکتب امام (ره) بود

فرمانده سپاه خلخال گفت: شهید مطهری تربیت یافته مکتب امام (ره) بود.

شهید مطهری تربیت یافته مکتب امام (ره) بود

مصطفی کریمی صبح امروز در جمع بسیجیان خلخال با اشاره به فرا رسیدن هفته گرامیداشت مقام معلم و سالروز شهادت شهید انقلاب شهید مرتضی مطهری گفت: شهید مرتضی مطهری تربیت یافته مکتب امام (ره) و ذخیره‌ای عرفانی برای انقلاب اسلامی بود.

کریمی با اشاره به آثار ارزشمند این مولف بی‌نظیر و دانشمند معرفت گفت: دانشگاه‌ها و مراکز علمی و آموزشی باید همچنان آثار این شهید بزرگوار را به نسل‌های جدید معرفی و از آن در جهت تربیت نسل چهارم انقلاب اسلامی بهره گیرند.

فرمانده سپاه خلخال در بخش دیگری از سخنان خود شهید مرتضی مطهری را در ولایت پذیری و علم‌آموزی الگوی بسیجیان شهرستان خلخال دانست و گفت: بسیجیان در هر آن با مراجعه به تالیفات ارزشمند این شهید در مباحث اعتقادی و سیاسی و فرهنگی می‌توانند جواب خود را دریابند.

کریمی گفت: دشمنان انقلاب از تفکر شهید مرتضی مطهری (ره) ترسی عظیم داشتند و می‌دانستند که این ذخیره انقلاب اسلامی با حرکت الگو گرفته از امام راحل می‌تواند خطری عظیم برای آنان باشد.

وی بیان کرد: شهید مطهری فقط یک استاد دانشگاه نبود بلکه با روحیه مکتبی که داشت در صف اول همراهی با امام راحل در مبارزه با طاغوت و مبارزه با استکبار، همراهی جریان‌های انقلاب اسلامی در کنار مردم از مساجد و محلات بود و در کنار این اهداف فعالیت‌‌های عظیم و گسترده مذهبی، مبارزه با حرکات و جریانات انحرافی و دفاع از مظلومان فلسطین را در اولویت حرکت خود داشت.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره این شهید گفت: متاسفانه دشمنان نتوانستند این تفکر را تحمل کنند و صاحب این تفکر عظیم ارزشی و انقلابی و معنوی به دست گروهک فرقان به شهادت رسید که شهادتش همواره امام (ره) را متاثر کرد.

کریمی گفت: معلمان در هر سطح و حوزه‌ای می‌توانند از این الگوی ارزشی به عنوان یک راهنما استفاده کنند و با نشر افکار روحانی و معنوی این شهید مبارز انقلاب اسلامی در تداوم انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران در سنگر‌های تعلیم و تربیت نقش خود را ایفا کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، فرمانده سپاه خلخال با تبریک هفته معلم به تمامی معلمان شهرستان و تلاشگران عرصه تعلیم و تربیت در مراکز آموزش عالی و حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها گفت: بسیجیان به پاس احترام به مقام شامخ معلم شهید مرتضی مطهری و زنده نگه داشتن یاد و خاطره این شهید در مراسمات هفته معلم و هفته عقیدتی سیاسی در سپاه شرکت می‌کنند.