سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

شهر هوشمند در دستور کار شهرداری‌های استان اردبیل قرار می‌گیرد - خبر

 

 

شهر هوشمند در دستور کار شهرداری‌های استان اردبیل قرار می‌گیرد

سخنگوی شورای اسلامی استان اردبیل گفت:اجرای طرح شهر هوشمند در دستور کار همه شهرداری‌های استان اردبیل قرار می‌گیرد.

شهر هوشمند در دستور کار شهرداری‌های استان اردبیل قرار می‌گیرد

رضا محمدی افزود: بر اساس تصمیمات گرفته شده در جلسه شورای اسلامی استان اردبیل  اجرای طرح شهر هوشمند در عصر دیجیتال و افزایش تبادلات ارتباطی باید اولویت کاری شهرداری‌ها باشد تا کارهای سنتی جای خود را به فناوری‌های نوین امروزی دهد.

وی به اهمیت بحث جدید اجرای طرح  شهر هوشمند و استفاده از تجربیات شهرهای پیشرو در این زمینه‌ اشاره کرد و گفت: در شهر هوشمند همه فعالیت‌های عمرانی و خدماتی با برنامه‌ریزی و به شکل منسجم انجام می‌شود که شهرداری‌های استان باید در این زمینه از تجربیات مفید استفاده کنند.

او با تاکید بر تلاش تحقق شعار امسال جهش تولید اظهارداشت: اگر همه مسوولان در تحقق شعار سال تلاش کنند شاهد توسعه و پیشرفت روزافزون کشور و مناطق مختلف استان اردبیل خواهیم بود.

محمدی به وضعیت نامناسب مالی شهرداری‌ها و ضرورت کمک دولت به این مجموعه‌ها اشاره کرد و افزود: در وضعیت فعلی و روزگار کرونایی که درآمد شهرداری‌ها به حداقل ممکن کاهش یافته، جهت  اجرا و تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام باید دولت یاریگر شهرداری‌های متوسط و کوچک استان باشد.

سخنگوی شورای اسلامی استان اردبیل گفت: شهرداری خلخال و مناطق تابعه در تهیه و توزیع مواد بهداشتی و ضدعفونی  وگندزدایی  مناطق مختلف مناسب عمل کرده و با اقدام به موقع آسیب کمتری را در خلخال و شهرها و روستاهای همجوار شاهد بودیم.