سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

شهرک صنعتی مشترک، فرصتی برای توسعه روابط ایران و آذربایجان - خبر

 

 

شهرک صنعتی مشترک، فرصتی برای توسعه روابط ایران و آذربایجان

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: شهرک صنعتی مشترک ایران و آذربایجان و هم‌چنین بارانداز ریلی در شمال استان اردبیل فرصت مناسبی برای توسعه روابط اقتصادی بین دو کشور ایران و آذربایجان بوده و امیدواریم که با پیگیری‌های لازم شاهد راه‌اندازی این دو پروژه در استان اردبیل باشیم.

شهرک صنعتی مشترک، فرصتی برای توسعه روابط ایران و آذربایجان

سید حسن عاملی اظهار کرد: شهرک صنعتی مشترک ایران و آذربایجان و هم‌چنین بارانداز ریلی در شمال استان اردبیل فرصت مناسبی برای توسعه روابط اقتصادی بین دو کشور ایران و آذربایجان بوده و امیدواریم که با پیگیری‌های لازم شاهد راه‌اندازی این دو پروژه در استان اردبیل باشیم.

وی افزود: با توجه به آنکه استان اردبیل دارای بیشترین مرز مشترک با جمهوری آذربایجان است از این رو انتظار داریم که از ظرفیت‌های استان اردبیل در توسعه روابط اقتصادی با این کشور همسایه بیش از پیش استفاده شود.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با اشاره به تخریب چهره نظام جمهوری اسلامی در مجامع بین‌المللی توسط دشمنان کشور بیان کرد: از آن‌جایی‌که نظام جمهوری اسلامی نگاه آرمانی دارد، مسلماً دشمنان درصدد هستند با هر ترفندی چهره ایران را در مجامع بین‌المللی تخریب کنند.

عاملی ادامه داد: در این راستا از جهت دیپلماسی وظیفه داریم که با اقدامات سنجیده در مقابل این حیله‌های دشمنان ایستادگی کنیم.

وی گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان تنها کشوری است که توانسته شعار نه شرقی و نه غربی را مطرح کرده و پای این شعار و آرمان خود ایستادگی کند و امروز به برکت خون شهدا در نقطه‌ای ایستاده‌ایم که تمامی تصمیم‌های حساس در عرصه‌های مختلف توسط خود ملت ایران گرفته می‌شود که این امر نشانگر قدرت و صلابت کشورمان است.