سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

شهرک دامپروری در استان اردبیل احداث می‌شود - خبر

 

 

شهرک دامپروری در استان اردبیل احداث می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل از برنامه‌ریزی برای احداث شهرک دامپروری در استان اردبیل خبر داد.

شهرک دامپروری در استان اردبیل احداث می‌شود

ارژنگ عزیزی اظهار داشت: در سال جهش تولید برنامه‌ریزی می‌کنیم احداث شهرک دامپروری در استان اردبیل را در دستور کار و اولویت قرار دهیم.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌‌های ضروری برای احداث شهرک‌های صنعتی استان اردبیل تامین می‌شود افزود: همچنین 63.5 هکتار زمین برای توسعه شهرک‌های کشاورزی و احداث سایر شهرک‌ها در سطح استان اختصاص داده شده است و زیرساخت‌‌های ضروری برای احداث شهرک‌های صنعتی استان اردبیل تامین می‌شود.

عزیزی با تاکید بر اینکه جهش تولید را در استان اردبیل نهادینه خواهیم کرد بیان کرد: در سال جهش تولید در صدد هستیم تا با افزایش سطح شهرک‌های گلخانه‌ای و توسعه آن‌ها و اختصاص 350 هکتار به این احداث شهرک‌ها بتوانیم گامی در راستای تحقق شعار سال برداشته باشیم.
 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل با اشاره به مزیت‌های کشت گلخانه‌ای بیان کرد: کشت گلخانه‌ای علاوه‌بر اینکه در بحث صرفه جویی در مصرف آب و ایجاد زنجیره تولید بسیار مطلوب است در ایجاد اشتغال برای جوانان نیز می‌تواند موثر باشد.

وی در ارامه بیان کرد: در سال جهش تولید تلاش خواهیم کرد توسعه کشت گلخانه‌ای، ایجاد شهرک‌های گلخانه‌ای و در کنار آن بازاریابی داخلی و خارجی برای محصولات تولید شده در گلخانه‌ها را در اولویت‌های ضروری قرار دهیم.