جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

شهرک داروسازی گیاهی در اردبیل راه‌اندازی می‌شود - خبر

 

 

شهرک داروسازی گیاهی در اردبیل راه‌اندازی می‌شود

شهرک داروسازی گیاهی با هدف تولید با کیفیت محصولات و ایجاد فرصت‌های اشتغال در استان اردبیل راه‌اندازی می‌شود.

شهرک داروسازی گیاهی در اردبیل راه‌اندازی می‌شود

مدیر پروژه شهرک داروسازی اردبیل عصر امروز در جریان بازدید از مراحل اجرایی این پروژه اظهار کرد: ما تصمیم گرفتیم تا چند پروژه اساسی خودمان را به استان اردبیل انتقال دهیم و هدفمان این است تا یکی از بزرگترین پروژه‌های گیاهان دارویی در کشور در این استان راه‌اندازی شود.

حسن عسگری با قدردانی از همراهی حقیقت‌پور نماینده مردم اردبیل در مجلس در پیگیری برای اخذ مجوزها و تحویل زمین برای راه‌اندازی این شهرک عظیم داروسازی گیاهی در اردبیل تصریح کرد: ما قصد داریم تا این پروژه را به زودی کلنگ‌زنی کنیم و در حال رایزنی با یک کمپانی بزرگ اروپایی هستیم که در زمینه تولید گیاهان دارویی در اروپا شهرت دارند که با هماهنگی‌های انجام شده قرار است تکنولوژی‌ها و دانش نوین به این مجموعه منتقل شود.

وی گفت: در چندین فاز این پروژه عملیاتی می‌شود و ما تمام تلاشمان را انجام می‌دهیم تا در فازهای مختلف زمینه اشتغال بیش از 300 نفر فراهم آید.

مدیر پروژه شهرک داروسازی اردبیل افزود: قطعاً تولیدات ما منطبق بر استانداردهای بین‌المللی است تا امکان صادرات آن به کشورهای مختلف فراهم آید.

عسگری در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: استان اردبیل از نظر پوشش گیاهان دارویی به ویژه گل بابونه شرایط مناسب و ویژگی‌ منحصر به فردی دارد که امیدواریم با همکاری و همراهی مسئولان استان هر چه سریعتر شهرک داروسازی گیاهی در این استان راه‌اندازی شود چرا که این استان از استعداد بی‌نظیری در این حوزه برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی اضافه کرد: ‌تلاش ما بر این است تا یک بستر و فضای متفاوت در عرصه ایجاد فرصت‌های اشتغال برای جوانان جویای کار این منطقه فراهم آید که قطعاً این حرکت می‌تواند زمینه بالندگی بیشتر را فراهم آورد.