جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

شهروندان در زمینه دریافت پیامک ثبت اعتراض به حذف یارانه هوشیار باشند - خبر

 

 

شهروندان در زمینه دریافت پیامک ثبت اعتراض به حذف یارانه هوشیار باشند

رئیس پلیس فتای استان اردبیل گفت: شهروندان اردبیلی در زمینه دریافت پیامک ثبت اعتراض به حذف یارانه هوشیار عمل کنند.

شهروندان در زمینه دریافت پیامک ثبت اعتراض به حذف یارانه هوشیار باشند

حافظ شریفی صبح امروز در جمع تعدادی از خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: شهروندان در این زمینه هوشیار بوده و در صورت برخورد با این موضوع سریعاً به پلیس اطلاع دهند.

وی بیان کرد:  شیوه ارسال پیامک با موضوع ثبت اعتراض و حذف یارانه خبر داد و اظهار داشت: سابقه پرونده‌های دریافتی به پلیس فتا حاکی از دریافت این پیامک توسط تعدادی از شهروندان بوده است.

رئیس پلیس فتای استان اردبیل گفت: شهروندان اردبیلی در زمینه دریافت پیامک ثبت اعتراض به حذف یارانه هوشیار عمل کنند.

شریفی ادامه داد: به طوری که کلاهبرداران در ذهن مخاطب چنین القا می‌کنند که یارانه آنان در حال حذف شدن بوده و باید آنان هرچه سریعتر در این رابطه اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه کلاهبرداران در این روش سایت‌هایی برای شهروندان جهت ثبت مشخصات شخصی و بانکی خود معرفی می‌کنند، افزود: این سایت‌ها جعلی و به اصطلاح فیشینگ بوده و اطلاعاتی که گردانندگان در این سایت‌ها پیرامون ثبت شماره ملی، اطلاعات شناسنامه‌ای، شماره حساب بانکی و رمز آن و همچنین آدرس محل سکونت درخواست می‌کنند بسترهای کلاهبرداری را فراهم و اگر شهروندی این اطلاعات را ارائه دهد باید منتظر سرقت اینترنتی و برداشت غیرمجاز از حساب بانکی خود باشد.

رئیس پلیس فتای استان اردبیل هرگونه اقدام در خصوص ثبت اعتراض حذف یارانه را نیازمند مراجعه به مبادی دولتی و قانونی دانست.

شریفی گفت: اعتراض به حذف یارانه تحت هر شرایطی نیازمند ارائه شماره حساب بانکی و اطلاعات پیرامون آن و همچنین مشخصات هویتی نبوده، چرا که این موارد قبلاً در سامانه یارانه‌ای دولت ثبت شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی با بیان اینکه مجرمان فضای سایبری همیشه دنبال فرصتی هستند تا با سوء استفاده از غفلت و اعتماد کاربران، اقدامات متقلبانه وافعال مجرمانه خود را عملی سازند، تصریح کرد: نشانی اینترنتی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir، یا ایمیل ArdabilFta@police.ir در کنار تلفن 110 آماده دریافت گزارش‌های مردمی پیرامون جرایم فضای مجازی است.