جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

شهروندان اردبیل از تخفیف ۳۰ درصدی عوارض شهرداری بهره‌مند می‌شوند - خبر

 

 

شهروندان اردبیل از تخفیف ۳۰ درصدی عوارض شهرداری بهره‌مند می‌شوند

شهردار اردبیل گفت: به مناسبت ایام دهه فجر شهروندان اردبیلی از تخفیف ۳۰ درصدی عوارض شهرداری با هدف تشویق و ترغیب برای ساخت و ساز و پرداخت مطالبات خود بهره‌مند می‌شوند.

شهروندان اردبیل از تخفیف ۳۰ درصدی عوارض شهرداری بهره‌مند می‌شوند

حمید لطف‌اللهیان افزود: از اول بهمن ماه تا ۲۰ اسفندماه شهرداری برای همه عوارض‌های خود به غیر از چند مورد استثنا تخفیف ۲۰ تا ۳۰ درصدی را اعمال می‌کند و این اقدام هر سال به ترغیب و تشویق شهروندان برای پرداخت مطالبات خود و بدهی‌هایشان به شهرداری منجر می‌شود.

وی بیان‌کرد: اعمال این تخفیف فرصتی تشویقی برای شهروندان است تا از فرصت ایام پایانی سال استفاده کرده و حق و حقوق شهرداری را به ویژه عوارض سالانه را پرداخت کنند.

شهردار اردبیل ادامه‌داد: هدف دیگر از این طرح تهاتری تشویق پیمانکاران و شهروندان است تا ارائه خدمات در سریع‌ترین زمان انجام شود که در تهاتر مبنا حمایت از طرفین برای سهولت کارها و وصول مطالبات است که ما براساس تصمیم شورای شهر در مورد نحوه اعمال این تخفیف‌ها و تقسیط آن اقدام می‌کنیم.

لطف‌اللهیان از شهروندان خواست در مهلت قانونی اقدام به پرداخت عوارض با اعمال تخفیف ۳۰ درصد کنند تا در روزهای پایانی که اعمال این تخفیف تا ۲۰ درصد است دچار مشکل ازدحام و تراکم مراجعان نشوند

شهردار اردبیل درباره واگذاری تابلوهای BOT گفت: با تصویب اعضای شورای شهر تابلوهای تبلیغاتی در سطح شهر اردبیل به مدت سه سال و به روش BOT به متقاضیان واگذار می‌شود ،در این روش طرح‌های اقتصادی و زیربنایی با مشارکت دولت و شرکت های بخش خصوصی تامین مالی می‌شود.

لطف‌اللهیان اظهارداشت: شرایط این روش به نفع شهرداری خواهد بود تا بر اساس قیمت کارشناسی سالانه ۱۰ درصد به این مبالغ افزوده شود که در پایان سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۳۰ درصد افزایش قیمت نسبت به سال ۹۸ اعمال خواهد شد.

شهردار اردبیل گفت: شورا و شهرداری تصمیم گرفته تا بر اساس قوانین و مقررات و قیمت کارشناسی در این حوزه ورود پیدا کند تا هیچگونه ایراد و اشکالی به نحوه فعالیت این مجموعه‌ها وارد نشود.