جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

شهرهای مختلف استان - خطبه های نماز جمعه - صفحه اصلی

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

شهرهای مختلف استان - خطبه های نماز جمعه

شهرهای مختلف استان - خطبه های نماز جمعه


تجلیل از فداکاری های آتش نشانان ، تاکید بر برنامه ریزی مناسب برای برگزاری باشکوه برنامه های دهه فجر، محکومیت حمایت تسلیحاتی آمریکا و انگلیس از عربستان در کشتار مردم یمن و تاکید بر تلاش مضاعف دولتمردان برایرفع بیکاری و تامین معیشت مناسب مردم از محورهای مهم سخنان خطیبان جمعه در خطبه های نماز جمعه امروز بود.

شهرهای مختلف استان - خطبه های نماز جمعه

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، حجت الاسلام رشتبری امام جمعه خلخال گفت: مسئولانی که آمار می دهند و حرف از آمار رسمی 3 میلیون و 300 هزار نفر بیکار می دهند بیایند در جامعه آمار های غیر رسمی را نیز ببیند که حاکی از بیکاری 7 میلیون نفر ایرانی میدهد. وی افزود: چه کسی باید این مشکلات را سامان دهد. اگر قرار باشد رهبری این امورات را انجام دهد و رسیدگی کند پس دولت، قوه قضاییه و مجلس چه کاره هستند و چه کار می کنند.

حجت الاسلام اسدزاده امام جمعه اصلاندوز با اشاره به پیام مقام معظم رهبری در خصوص فداکاری های جمعی از آتش نشانان حادثه ساختمان پلاسکو گفت: فداکاری های آتش¬نشانان دل را از تحسین و تمجید و نیز از نگرانی و اندوه، آکنده می سازد. وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ترانزیتی بودن شهر اصلاندوز و عبور و مرور مسافران کشور آذربایجان از وضعیت نابسامان سرویس های بهداشتی انتقاد کرد و از شهرداری خواست تا به این امر رسیدگی کند.

حجت اسلام قیاسی امام جمعه بیله سوار با انتقاد از اسراف و ریخت و پاشهای بی حد و اندازه در مراسم ختم اموات گفت: در هیچ کجای دین اسلام چنین چیزی وجود ندارد که وقتی یک نفر از دنیا می رود باید برای یادبود و مراسم سوگواری او ریخت و پاش و اسراف کرد. وی افزود: در شرایط کنونی که بسیاری از اقشار جامعه حتی نان شب خود را نیز به زور تامین می کنند این همه ریخت و پاش غیر قابل توجیه است.

حجت السلام صفری امام جمعه گرمی با بیان اینکه عربستان با اسلحه های پیشرفته انگلیس و امریکا جنایت وحشتناکی در یمن خلق کرده است گفت: نتیجه جنایت آل سعود در یمن طی 22ماه گذشته که همچنان هم ادامه دارد کشتار 2هزار و 600 کودک و 16 هزار نفر مجروح است. وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هزینه کرد و خدمات دولت به مردم، گفت: رضایت مردم جلب نمی شود و اعتماد مردم به مسئولان کم شده است.

حجت الاسلام نعمتی امام جمعه خورش رستم با اشاره به فداکاری های جمعی از آتش نشانان ایثارگر در حادثه ساختمان پلاسکو، مردم و نهادها را به رعایت ضوابط ایمنی و همکاری با شهرداری توصیه کرد. وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریک فرا رسیدن ایام االله دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره شهید مظفر عزیزی اولین شهید انقلاب خلخال از مسئولان خواست تا جشن های انقلاب را در تمامی روستاها برگزاری نمایند.

حجت السلام امیدوار امام جمعه انگوت گفت: محور انسانیت، تقوا و محور تقوا امامت و ولایت است اگر این اعتقاد بصورت اصل همگانی و جهانی تحقق یابد قطعا زمینه حکومت مهدوی تحقق می یابد. وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشکر از مسئولان استانی و شهرستانی جهت حل مشکلات حقوق عقب افتاده کارگران شهر انگوت، خواستار پرداخت مابقی حقوق های عقب افتاده این قشر زحمت کش شد.

حجت الاسلام رشادی امام جمعه پارس آباد با تسلیت ۲۰ ژانویه به مردم کشور آذربایجان گفت: در این روز تعداد زیادی از مردم بی دفاع جمهوری آذربایجان بدست ارتش ارمنستان قتل عام شدند. وی در بخش دیگری از سخنان خود، تغییر مسیر راه آهن پارس آباد به جلفا از مسیر اصلاندوز به جلفا را غیرکارشناسی دانست و از پرسنل زحمتکش اداره امور آب شهرستان و استان بخاطر احیاء و آبگیری دریاچه شهرک شهید غفاری قدرانی کرد.

حجت الاسلام باقری امام جمعه جعفرآباد با اشاره به روزهای پایانی سال 95 گفت: متاسفانه وضعیت بد معیشتی مردم، آمارهای مختلف و متفاوت در خصوص ایجاد اشتغال نشان دهنده این است که برنامه جامع و اقدام مناسبی برای تحقق شعار سال و اقتصاد مقاومتی وجود نداشته است. وی افزود مسئولان به جای اختلاف و متهم کردن یکدیگر مشکلات مردم را از نزدیک ببیند و فکری برای کنترل و مهار گرانی و تورم بکنند.