رونق تولید ملی | جمعه، ۴ بهمن ۱۳۹۸

شهرهای مختلف استان - خطبه های نماز جمعه - صفحه اصلی

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

شهرهای مختلف استان - خطبه های نماز جمعه

شهرهای مختلف استان - خطبه های نماز جمعه


قیام 19 دی ماه مردم قم ، سالروز کشف حجاب رضاخانی و دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب از محورهای مهم خطبان جمعه شهر های مختلف استان بود

شهرهای مختلف استان - خطبه های نماز جمعه

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، حجت الاسلام عبداللهی امام جمعه موقت خورش رستم گفت: قیام خونین 19 دیماه مردم قم در سال 1356 نشانه دینداری و بصیرت مردم و یکی از بزرگترین جرقه های پیروزی انقلاب بود. وی در بخش دیگری از سخنان خود با تسلیت سالروز وفات حضرت معصومه(س) همه بانوان و دختران را به الگوگیری از سیره و منش این حضرت و رعایت عفاف و حجاب اسلامی دعوت کرد.

حجت الاسلام اسدزاده امام جمعه اصلاندوز به سالروز کشف حجاب که ارمغان سفر رضاشاه به ترکیه برای ایران بود گفت: رضا شاه میخواست با کشف حجاب، دروازه تمدن بی حیایی و بی عفتی را به کشور ایران باز کند. وی افزود: حجاب مورد تاکید صریح قرآن کریم است و برای جامعه امنیت و آرامش می آورد و همانطوری که مقام معظم رهبری می فرمایند حجاب حافظ عفت و رشد زن است.

حجت الاسلام امیدوار امام جمعه انگوت با بیان اینکه در جامعه اسلامی تنها عادل بودن امام کافی نیست بلکه برای تحقق جامعه آرمانی باید مسئولان آن جامعه طاهر و صادق و مردمانش نیز عاقل و عامل باشند افزود: از جلوه های مهم عبودیت و بندگی خدا، اقامه نماز است و در جامعه باید نماز به نحو احسن اقامه شود. وی همچنین با اشاره به دیدار نخبگان دانشجو با مقام معظم رهبری افزود: انقلاب اسلامی در حال جوانه زدن است.

حجت الاسلام صفری امام جمعه گرمی گفت: شهرستان گرمی ظرفیت و پتانسیل خوبی در عرصه های مختلف برای پیشرفت دارد که می توان با استفاده درست و صحیح از این داشته ها زمینه توسعه را فراهم کرد. وی افزود: یکی از این راهها شناسایی نخبه ها و ایجاد بانک جامع اطلاعات توسعه شهرستان جهت استفاده از حداکثر ظرفیت و قابلیت های این شهرستان برای رونق اقتصادی و رفع بیکاری است.

حجت الاسلام قیاسی امام جمعه بیله سوار از تلاش شبانه روزی ماموران حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی شهرستان بیله سوار که در خصوص متصرفین اراضی ملی قطع ید می کنند قدردانی کرد. وی همچنین خواستار تامین نیروی انسانی کافی و تامین و تجهیز ناوگان خودرویی منابع طبیعی و اختصاص شعبه ویژه برای این امر به ویژه در بخش جعفرآباد شد.

حجت الاسلام رزاقی امام جمعه شاهرود با اشاره به اقدام ناپسند رضاشاه در مساله کشف حجاب گفت: بی گمان دشمنان با کشف حجاب به دنبال توطئه برای کشورمان و رسیدن به اهداف و امیال خود بودند. وی با اشاره به دیدار دانشجویان دانشگاه شریف با رهبر معظم انقلاب گفت: شتاب علمی باید در جامعه ادامه داشته باشد و مطمئنا علم جویی دانشجویان به همراه معنویت دینی و اسلامی در پیشرفت کشور موثر است.

حجت الاسلام رشبتری امام جمعه خلخال ضمن تقدیر از عنایت استاندار اردبیل در خصوص پیگیری مشکلات و مسائل واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان خلخال گفت: اهتمام مسئولان باید به حل مشکلات مردم باشد و ما با جدیت این مصوبات را پیگیری و مسئولانی که قول داده اند باید بر عهد خود وفادار و با عمل به مصوبات خود در این جلسه نسبت به حل مشکلات اقدام نمایند.

حجت الاسلام رشادی امام جمعه پارس آباد با اشاره به سالروز کشف حجاب و با بیان اینکه کشف حجاب رضاشاه، موجب بیداری اسلامی ملت ایران شد افزود: جوانان امروزی بدانند برای پایداری حجاب، چندین شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی شده است. وی در بخش دیگری از سخنان خود به کمک ها و حمایت های ایران به کشور آذربایجان اشاره کرد و افزود: اگر حمایت ایران نبود بیشتر مناطق از سرزمین آن کشور، تحت سلطه بیگانیگان بود.

حجت الاسلام مرادی امام جمعه موقت جعفرآباد با اشاره به 17 دیماه سالروز کشف حجاب توسط رضاشاه گفت: درآن زمان علماء و مراجع عالیقدر شیعه با این عمل زشت مخالفت کرده و مبارزات خود را علیه شاه آغاز کردند و با پشتیبانی مردم ارزشهای اسلامی و اخلاقی را احیاء نمودند. وی افزود: زنان و مردان شیعه باید با حفظ حجاب خود به جهانیان نشان دهند که اسلام به بشریت خدمت کرده و راه روشنی را در حفظ کرامت انسانی نشان داده است.