جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

شهرهای استان - خطبه های نماز جمعه - خبر

 

 

شهرهای استان - خطبه های نماز جمعه

خطیبان جمعه شهرهای مختلف استان با گرامیداشت سالروز اولین اقامه نماز جمعه بعد از انقلاب اسلامی ، نماز جمعه را تریبونی دو سویه بین مسئولان و مردم دانستند.

شهرهای استان - خطبه های نماز جمعه

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، حجت الاسلام رشتبری امام جمعه خلخال با اشاره به سفر اخیر استاندار اردبیل به این شهرستان گفت: مردم تحقق عملی و توجه عملیاتی حل مشکلات منطقه را از استاندار اردبیل میخواهند. وی با اشاره به سالروز اولین اقامه نماز جمعه در کشور افزود: تریبون نماز جمعه یک ارتباط دو سویه بین مردم و مسئولان است و باید مشکلات مردم از این تریبون انعکاس یابد.

حجت الاسلام اسدزاده امام جمعه اصلاندوز ضمن تبریک 5 مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه در تهران و هفته نماز جمعه گفت: مقام معظم رهبری فرموده اند نماز جمعه یک قرار گاه است، قرارگاه ایمان، تقوای و بصیرت. وی با بیان اینکه در حدود 900 شهر و روستا در کشور نماز جمعه اقامه می شود افزود: نماز جمعه یک شبکه است، شبکه ایمان و بصیرت و نمایش قدرت ایمان و عقیده.

حجت اسلام قیاسی امام جمعه بیله سوار گفت: اولین نماز جمعه در تهران بعد از به پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی به امامت آیت‌الله طالقانی برگزار شد و بعد از آن نماز جمعه منشاء خیر و برکت برای ملت ایران شده است. وی با بیان اینکه نماز جمعه یک تریبون تاثیرگذار بر دل و جان مومنان است افزود: نماز جمعه یک منبر مقدس و قابل اعتماد است که امام جمعه در آن به نصیحت و آگاهی‌بخش می‌پردازد.

حجت السلام رشادی امام جمعه پارس آباد با اشاره به اظهارات اخیر دبیر کل سازمان ملل درباره انرژی صلح آمیز هسته ای ایران گفت: باید خودمان را قدرتمند کنیم و از سازمان ملل که مجری سیاستهای آمریکا و دولت های غربی است انتظار حمایت نداشته باشیم. وی با اشاره به خسارات وارده به وسایل برقی شهروندان پارس آبادی در اثر نوسانات برقی از اداراه برق خواست در زمینه حل مشکلات موجود اقدامات نمایند.

حجت الاسلام آقائی امام جمعه موقت انگوت با اشاره به سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد گفت: جوانان ما در عملیات مرصاد نشان دادندکه هیچ موقع از دفاع از اسلام و جنگ با دشمنان خسته نشده اند و همیشه آماده نبرد با دشمنان اسلام هستند. وی افزود: دشمنان اسلام اگرچه در درون خود با یکدیگر اختلاف دارند اما در دشمنی با اسلام متحد و یکدست هستند و از هر وسیله ای برای ضربه زدن به اسلام استفاده می کنند .

حجت الاسلام نعمتی امام جمعه خورش رستم نماز جمعه را خاکریز غیرقابل نفوذ جبهه انقلاب دانست که نشان دهنده قدرت سیاسی و اجتماعی اسلام و از بزرگترین عنایت خداوند متعال به جمهوری اسلامی می باشد. وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریک روز کارآفرینی و آموزشهای فنی حرفه ای از دولت خواست با تکیه بر توانمندیهای داخل و حمایت از تولیدات داخلی برای بهبود معیشتی کشور اقدام نمایند.

حجت الاسلام صفری امام جمعه گرمی گفت: نماز جمعه به عنوان یک عمل عبادی سیاسی در رشد فکری و سیاسی جامعه نقش بسزایی دارد و پایداری و گسترش این وظیفه عبادی در جامعه باعث تربیت نسل دینی و نمازگزار در جامعه می شود. وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از مردم انتظار می رود از نخبگان و فرزندان گرمی در همایش آتا ائوی در ششم مرداد با مسئولان همکاری لازم را داشته باشند.

حجت الاسلام باقری امام جمعه جعفرآباد با گرامیداشت 5 مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه انقلاب اسلامی گفت: نماز جمعه قرارگاه است و امام جمعه به عنوان فرمانده این قرارگاه وظیفه دارد، تقوا، ایمان، اخلاق و بصیرت را در مردم زنده کند. وی به کودتای اخیر ترکیه اشاره کرد و افزود: هر چند این کودتا حرف و حدیث فراوانی داشت ولی حاکمان ترکیه و تمام کشورهای منطقه بدانند، تکیه به آمریکا نتیجه ای نخواهد داشت.

حجت السلام رزاقی امام جمعه شاهرود به وقایع ناراحت کننده و وحشیانه برخی از کشورها به علت تعرض به حریم مسلمان و کشت و کشتار مسلمین اشاره کرد و افزود: وقایعی که در کشور ترکیه، کشمیر، فلسطین و بحرین در حال وقوع است ریشه این خیانتها اسرائیل، آمریکا و انگلیس است که برای پیشبرد اهداف خود حاضرند داعش را به جان جهان اسلام بندازند و ما این جنایات را محکوم می کنیم.