سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

شهرداری‌ها نیم درصد سهم کتابخانه‌ها را پرداخت کنند - خبر

 

 

شهرداری‌ها نیم درصد سهم کتابخانه‌ها را پرداخت کنند

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: پرداخت نیم درصد از درآمد شهرداری‌ها برای کتابخانه‌ها حائز اهمیت بوده و به ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه کمک می‌کند.

شهرداری‌ها نیم درصد سهم کتابخانه‌ها را پرداخت کنند
پروانه رضاقلیزاده روز شنبه در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی نیر اظهارداشت: مهم‌ترین منبع درآمد کتابخانه‌های عمومی، نیم درصد سهم این مراکز درآمدهای شهرداری‌هاست که در صورت تحقق بموقع و کامل این سهم، می‌توانیم خدمات بهتر و بیشتری به شهروندان ارائه کنیم.
 
وی ارتقای شاخص‌های کتابخانه‌ای را یکی از مهم‌ترین اهداف کتابداران استان دانست و افزود: افزایش اعضا، منابع، فضا و تجهیزات از اولویت‌های کتابخانه‌های عمومی است.
 
او به راه‌اندازی محفل‌های ادبی در استان اشاره کرد و گفت: این محامفل به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی و ایجاد انگیزه نسبت به شعر و ادبیات فارسی و ایجاد تحول فرهنگی راه‌اندازی خواهد شد.
 
شجاع اقبالی ، سرپرست فرمانداری نیر هم با اشاره به اهمیت تخصیص نیم درصد سهم شهرداری‌ها به کتابخانه‌های عمومی شهرستان، از شهرداران شهر نیر و کوراییم خواست تا برای تخصیص کامل آن اقدام کنند.
 
وی با اشاره به کم‌برخوردار بودن منطقه و درآمد پایین شهرداری‌های شهرستان و ناکافی بودن میزان پرداختی نیم درصد برای تامین هزینه‌های جاری کتابخانه‌ها، خواستار حمایت بیشتر ادارات شهرستان و خیران از کتابخانه‌های عمومی شد. 
 
وی خواستار اختصاص یک دستگاه خودرو حمل کتاب بمنظور حضور در روستاها شد.