سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

شهرداری‌های استان اردبیل نسبت به جمع‌آوری و دفن زباله‌ها در اسرع وقت اقدام کنند - خبر

 

 

شهرداری‌های استان اردبیل نسبت به جمع‌آوری و دفن زباله‌ها در اسرع وقت اقدام کنند

معاون عمرانی استاندار اردبیل گفت: شهرداری‌های شهرستان‌های سطح استان اردبیل باید در اسرع وقت نسبت به جمع‌آوری و دفن زباله‌ها در محل‌های مناسب اقدام کنند.

شهرداری‌های استان اردبیل نسبت به جمع‌آوری و دفن زباله‌ها در اسرع وقت اقدام کنند

فرزاد قلندری اظهار داشت: شهرداری‌های شهرستان‌های سطح استان اردبیل باید در اسرع وقت نسبت به جمع‌آوری و دفن زباله‌ها در محل‌های مناسب اقدام کنند.

وی با اشاره پسماند‌ها و زباله‌های پزشکی در استان اردبیل، افزود: تمامی پسماند‌ها و زباله‌های پزشکی، عفونی و بیمارستانی در سطح استان اردبیل باید زیر نظر کارشناسی محیط زیست و با دقت کافی جمع‌آوری و دفن شوند.

قلندری با بیان اینکه دفن زباله باید به‌طوری باشد که در آینده خطرساز نباشد تصریح کرد: دفن مواد آلاینده محیطی باید با هماهنگی و نظریه کارشناسان محیط زیست و منابع طبیعی انجام شود که در آینده خطری زندگی مردم را تهدید نکند.
 

معاون عمرانی استاندار اردبیل از برگزاری آیین درختکاری در هفته منابع طبیعی در استان اردبیل خبر داد و بیان کرد: اجرای برخی از برنامه‌های جنبی به مناسبت گرامیداشت هفته منابع طبیعی در استان اردبیل از دستور کار حذف شده است اما آیین درختکاری در هفته منابع طبیعی در استان اردبیل در محل‌های تعیین شده اجرا می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه اظهار کرد: در آستانه سال جدید با توجه به اینکه با شرایط آب و هوایی نامساعد روبه‌رو هستیم هر برنامه‌ای در خصوص پاک‌سازی حاشیه جاده‌ها در سطح استان اردبیل به آینده موکول می‌شود.