جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

شهدای روحانی پیشتاز دفاع از عزت و سربلندی ملت ایران هستند - خبر

 

 

شهدای روحانی پیشتاز دفاع از عزت و سربلندی ملت ایران هستند

امام جمعه اردبیل گفت: روحانیت و شهدای منتسب به علما و روحانیت پیشتاز در نهضت اسلامی و دفاع از عزت و سربلندی ملت و کشور بوده‌اند.

شهدای روحانی پیشتاز دفاع از عزت و سربلندی ملت ایران هستند
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آیت‌الله سیدحسن عاملی در دیدار با خانواده امام جمعه فقید شهر گرمی و پدر شهید انور فرخی اظهار داشت: ملت ما برای دستیابی به آرمان‌های مقدس خود هزینه‌های آرمانی پرداخت کرده است و روحانیت و شهدای منتسب به علما و روحانیت پیشتاز در نهضت اسلامی و دفاع از عزت و سربلندی ملت و کشور بوده‌اند.
 
وی با تجلیل از مقام شامخ شهدا و روحانیون گفت: حجت‌الاسلام  فرخی از مبارزان دوران مبارزات انقلاب اسلامی و مقلدان حضرت امام راحل بود و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز به عنوان نخستین امام جمعه شهر گرمی با خطبه‌هایش نقش اساسی در دفاع از انقلاب اسلامی و حفظ تدین مردم بر عهده داشت.
 
امام جمعه اردبیل با بیان اینکه علمای اسلام همیشه اهل علم و عمل بوده‌اند، افزود: حجت‌الاسلام فرخی چهره‌ای انقلابی در داخل و خارج از کشور بود و در طول عمر با برکت خود و به ویژه در دهه 60 برای حفظ و دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی نقش اساسی در منطقه ما ایفا کرده و در دوران پر افتخار دفاع مقدس نیز خود این عالم ربانی به همراه فرزندانش به دفعات مختلف در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حضور داشته و در این راه فرزند برومندش انور فرخی که از رزمندگان بسیجی و شاخص بود به فیض عظیم شهادت نائل آمد.  
 
عاملی با اشاره به سجایای اخلاقی، تاثیر نفوذ کلام و مردم‌داری حجت‌الاسلام فرخی تصریح کرد: مردم اردبیل و شهر گرمی هنور در خاطره‌های خود برخوردهای گرم و صمیمانه و مجالس وعظ و خطبه‌های این عالم را به یاد دارند و  همچنان از صمیم قلب اردتمند وی هستند.