جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

شهدای دانش‌آموز سند افتخار نظام تعلیم و تربیت هستند - خبر

 

 

شهدای دانش‌آموز سند افتخار نظام تعلیم و تربیت هستند

معاون تربیت‌بدنی اداره‌کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: 36 هزار شهید دانش‌آموز کشور، سند افتخار نظام تعلیم و تربیت هستند.

شهدای دانش‌آموز سند افتخار نظام تعلیم و تربیت هستند

منصور صاحب اظهار کرد: برگزاری چنین رقابت‌هایی زمینه رشد و شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان را فراهم کرده و با استعدادیابی مناسب می‌توان در ورزش قهرمانی به موفقیت‌های ارزنده‌ای دست یافت.

وی افزود: لازمه دستیابی به موفقیت در ورزش قهرمانی، توجه به ورزش دانش‌آموزی بوده و به دلیل اینکه دانش‌آموزان از شرایط سنی مناسبی برای کسب موفقیت و افزایش مهارت‌های فنی و ورزشی برخوردار هستند، نیازمند توجه بیشتر به این قشر فعال و پویای جامعه هستیم.

معاون تربیت‌بدنی اداره‌کل آموزش و پرورش استان اردبیل دانش‌آموزان را تشکیل دهنده بدنه اصلی کشور معرفی کرد و گفت: نوجوانان و جوانان به عنوان آینده‌سازان جامعه نقش مهمی را در اعتلای نظام ایفا کرده و جامعه پویا و بانشاط از دانش‌آموزانی خلاق و دارای انگیزه برخوردار خواهد بود.

صاحب بیان کرد: پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و توجه به سلامت جسمی و روحی دانش‌آموزان از جمله نکات مهم حضور در فعالیت‌های ورزشی بوده و در این راستا مربیان و والدین نیز می‌توانند با توجه بیشتر برای سوق دادن نوجوانان و جوانان به سمت و سوی ورزش، در نشاط جامعه و سلامتی افراد نقش مهم خود را ایفا کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی گفت: 36 هزار شهید دانش‌آموزی که خون خود را برای اعتلای نظام فدا کردند، سند افتخاری برای نظام تعلیم و تربیت بوده و آحاد مختلف جامعه به جان‌فشانی و فداکاری چنین انسان‌های پاک‌باخته‌ای افتخار خواهد کرد.